Ogier jedyną opcją dla Citroena

śro, 4 października 2017 godz. 11:24:00 skomentuj rajdy

Yves Matton | fot. XPB

Szef Citroen Racing - Yves Matton przyznał, że Sebastien Ogier jest jedynym kierowcą, którym interesują pod kątem kontraktu na pełny sezon startów w przyszłorocznych mistrzostwach.

Francuz, jeżdżący obecnie dla M-Sportu, chciał ostatecznej decyzji w kwestii swojej przyszłości przed nadchodzącym Rajdem Hiszpanii, ale wygląda na to, że na wyjaśnienia będzie trzeba poczekać do końca października.

- Napewno nie pojawią się żadne informacje przed zakończeniem Rajdu Hiszpanii - powiedział Yves Matton dla Motorsport News. - Będę jednak zaskoczony, jeśli nic nie wydarzy się przed końcem października. Czasami to może nawet trwać do Rajdu Australii, ale myślę, że nikt nie chce takiej sytuacji.

- Myślę, że jest więcej zainteresowanych stron niż dwie i to jeszcze bardziej komplikuje sprawy - kontynuował. - Jeśli chodzi jednak o przyszły sezon, to Sebastien Ogier jest jedynym kierowcą, którym się interesujemy. Jeśli nie ściągniemy go do zespołu, nie będziemy rozmawiali z innymi. Nie dodamy nikogo więcej i utrzymamy taki sam skład jak w tym roku (Kris Meeke, Craig Breen, Stephane Lefebvre i Khalid Al Qassimi).

fot. XPB