Ogier i Neuville nie chcą walczyć z gośćmi w WRC

pon, 26 listopada 2018 godz. 16:08:50 skomentuj rajdy
Tagi: ogier, neuville, budar, wrc

Sebastien Ogier | fot. twitter.com/SebOgier

Sebastien Ogier, który w Australii wywalczył szósty tytuł mistrza świata w klasyfikacji generalnej, powiedział na łamach Autosportu, że chciałby zmienić przepisy, by kierowcy, którzy gościnnie startują w wybranych rajdach, nie zyskiwali na swojej pozycji startowej, jak to miało miejsce, podczas tegorocznego Rajdu Katalonii, gdzie zwycięstwo odniósł Sebastien Loeb.

- Myślę, że wszyscy czołowi kierowcy, którzy startują regularnie, zgadzają się ze mną. Frustrujące jest, gdy na wybranych rajdach pojawia się ktoś, kto wie, że ma ogromną przewagę i stawia nas w cieniu. Nie chcę być w takiej sytuacji - mówił Ogier.

- Bardzo cieszyłbym się, gdyby Loeb zaliczył z nami cały sezon. Nie jestem wrogo nastawiony do niego, ale wśród gości ma najlepszą pozycję startową i nie wydaje mi się to normalne. Nie mam nic do niego, ale rozmawiałem z Citroenem o tym, że nie jest normalne, że walczymy z zawodnikami, którzy wybierają pojedyncze starty - dodał.

Podobną opinię ma Thierry Neuville. Zdaniem Belga załogi, które zaliczają pojedyncze starty w WRC powinny otwierać stawkę.

- To jest niedorzeczne i wygląda głupio, gdy walczymy o tytuł, a przychodzi ktoś z boku i jedzie tak szybko, po wyczyszczonej trasie. Mogą startować na czele stawki i wykonać dla nas pracę - komentował Neuville.

Pierre Budar, szef Citroen Racing, powiedział, że starty takich zawodników jak Sebastien Loeb są niezwykle ważne dla całego cyklu, ale przyznał, że wiąże się to z pewnymi komplikacjami.

- Nie powinniśmy zabraniać im startów. Widzimy, jak pozytywny wydźwięk przynoszą występu gwiazd. W przyszłym roku będziemy mieli jasny cel i jeśli w trakcie trwania mistrzostw pojawi się kilku kierowców, musimy upewnić się, że nie będą przeszkadzać naszym etatowym kierowcom. Musimy walczyć o mistrzostwo. Będzie to trudne i nie chcemy, by było jeszcze gorzej. Jeśli zdecydujemy się na starty gości, muszą to być odpowiednie rajdy, być może na asfalcie. Jest kilka sposobów, by zrobić to właściwie i musimy tym zarządzać - podsumował Budar.