ADAC Rallye Deutschland 2018 - Ogier goni

sob, 18 sierpnia 2018 godz. 18:01:16 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. M-Sport

Sebastien Ogier, który na Panzerplatte złapał kapcia i stracił blisko dwie minuty, wziął się za odrabianie strat i zapisał na swoje konto drugi przejazd odcinka Freisen. Mistrz świata na blisko 15-kilometrowym odcinku o 2,3 sekundy pokonał Esapekkę Lappiego i Jari-Matti Latvalę. Czwarty czas zanotował Dani Sordo (+3,1), a piąty był Craig Breen (+3,5).

- Niestety z tego rajdu nie wywieziemy za dużo, ale co możemy teraz zrobić? Staraliśmy się, ale to część gry - mówił Ogier.

- Jest w porządku. Nie mogę być szybszy. To był czysty oes - mówił Lappi.

- To wielka walka. Przejechaliśmy bardzo dobry oes. Rano Dani mocniej atakował, więc czeka nas ciekawa bitwa - komentował Latvala.

- Wygląda na to, że lusterka na tym rajdzie nie mają łatwo na szykanach. Na tym odcinku nie mogłem zrobić nic więcej. Było lepiej niż rano - mówił Sordo, który urwał lusterko w swoim Hyundaiu.

- Podoba mi się. W ostatnich kilku rajdach otwierałem trasę lub byłem blisko pierwszych na drodze - mówił Breen.

Drugą piątkę na odcinku utworzyli Ott Tanak (+3,7), Teemu Suninen (+6,1), Thierry Neuville (+6,5), Mads Ostberg (+7,3) oraz Andreas Mikkelsen (+8,6).

- Nie muszę atakować. W trudnych partiach byłem ostrożny. Jechałem szybciej na gładkim asfalcie. Balans jest o wiele lepszy niż wcześniej - podsumował Tanak.

- Jeśli będzie to konieczne, pojadę zespołowo, ale Seb ma dobre tempo, więc mogę jechać z gazem w podłodze, a i tak przeskoczy mnie - komentował Suninen.

- Szczerze mówiąc miałem bardzo dobry oes, ale wydaje mi się, że mamy za sztywne sprężyny na prędkości, które osiagamy - relacjonował Neuville.

- Jest bardzo ślisko. Myślę, że inni będą mieli czystą linię. Starałem się jak mogłem i myślałem, że teraz będę szybszy - mówił Ostberg.

- Mieliśmy dobry odcinek. Starałem się być bardziej agresywny przy używaniu hamulca ręcznego - informował Mikkelsen.

Na jeden odcinek przed końcem dnia Tanak ma za sobą Sordo (+42,2), Latvalę (+46,5), Nuville'a (+52,3), Lappiego (+1:00,4) i Breena (+1:09,0). Ogier awansował na ósme miejsce i traci do poprzedzającego go Mikkelsena 3,5 sekundy.

W WRC2 fotel lidera zwolnił Eric Camilli. W Fieście R5 Francuza doszło do awarii alternatora i nie wystartował on do odcinka. Nowym liderem został Fabio Andolfi, który o 0,8 sekundy wyprzedza Kalle Rovanperę. W walce o zwycięstwo liczy się także Kajetan Kajetanowicz. Polak traci do lidera 6,1 sekundy. Niezwykle groźny jest również odrabiający straty po przebiciu opony Jan Kopecky (+9,8). Łukasz Pieniążek awansował na ósme miejsce.

fot. M-Sport