Rally of Turkey 2018 - Oes dla Neuville'a

pią, 14 września 2018 godz. 09:14:06 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai Motorsport

Thierry Neuville popisał się najlepszym czasem na blisko 22-kilometrowym odcinku Ula i awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu Turcji. Belg o 2,1 sekundy wyprzedził Madsa Ostberga i o 2,6 sekundy Sebastiena Ogiera. Czwarty był Andreas Mikkelsen (+2,9), a piąty Ott Tanak (+4,1).

- Warunki są okropne. Nie ma żadnej linii, a koła buksują w miejscu. Jest bardzo sucho. Starałem się pojechać dobry oes. Miałem dobre wyczucie, ale było sporo czyszczenia - mówił Neuville.

- Robi się kamieniście. Początek był całkiem dobry, ale końcówka nie jest łatwa. Czasy są porównywalne, co zaskakuje na takim oesie - mówił Ostberg.

- Było w porządku. Nie było tak dużo kurzu. Starałem się. Nie wiem, dlaczego byliśmy wolniejsi od Thierry'ego - komentował Ogier.

- Starałem się oszczędzić opony na kolejny oes, więc zobaczymy, co się wydarzy. Ten odcinek jest bardzo wyboisty. Drugi przejazd będzie prawdziwym wyzwaniem. Gdy mogę, zachowuję ostrożność - podsumował Mikkelsen.

- Wydaje mi się, że gdy pojawiają się kamienie, nie mam przyczepności. Skaczę po głazach - tłumaczył Tanak.

Drugą piątkę utworzyli Craig Breen (+4,3), Jari-Matti Latvala (+7,5), Hayden Paddon (+7,7), Esapekka Lappi (+9,8) i Teemu Suninen (+13,5). Elfyn Evans po problemach ze swoją Fiestą stracił 32,3 sekundy.

- Było gorzej, niż się spodziewałem. Odpuściłem. Miałem dobry rytm, ale mamy jeszcze trochę do zrobienia - komentował Breen.

- Odpuściłem. Pod koniec byłem zbyt ostrożny i straciłem tam czas - podsumował Latvala.

- Jest sporo kamieni. to nie ma nic wspólnego z czyszczeniem trasy. Na wierzchu są ogromne głazy. Samochód dziwnie zachowuje się. Wydaje się, że coś uszkodziłem z tyłu - mówił Paddon.

- Robi się naprawdę kamieniście. Chciałem bezpiecznie dojechać do mety. Oczywiście byłem bardzo wolny, ale co mogę zrobić? - mówił Lappi.

- Jest bardzo kamieniście, ale początek odcinka był lepszy niż poprzedni. Samochód działa dobrze, ale walczę o dobre tempo - informował Suninen.

- Mamy pewne problemy. Musimy to sprawdzić - mówił Evans, z którego Fiesty na mecie zaczęły wyciekać oleje. Doszło do awarii tylnego dyferencjału.

Po trzech odcinkach Breen ma za sobą Mikkelsena (+3,4), Ostberga (+8,5), Neuville'a (+13,9), Latvalę (+15,2) i Paddona (+15,3).

W WRC2 Jan Kopecky ma dziewięć sekund przewagi nad Pontusem Tidemandem. Kajetan Kajetanowicz zmagający się z awarią układu wspomagania kierownicy stracił 43,9 sekundy i po trzech oesach jest na czwartym miejscu.

fot. Hyundai Motorsport