Cyprus Rally 2018 - Oes dla Nassera

sob, 16 czerwca 2018 godz. 09:58:02 skomentuj rajdy

Nasser Al-Attiyah | fot. FIA ERC

Nasser Al-Attiyah najszybciej pokonał ponad 14-kilometrowy oes Analiontas, ale odrobił jedynie 0,8 sekundy do prowadzącego w Rajdzie Cypru Aleksieja Łukjaniuka. Trzeci czas zanotował Juuso Nordgren (+8,3), za którym sklasyfikowano Alexandrosa Tsouloftasa (+12,5) oraz Simosa Galatariotisa (+20,9). Szósty był bruno Magalhaes (+23,6), a siódmy Hubert Ptaszek (+37,2).

- Aktualnie mamy drugą pozycję. Jest w porządku. Możemy zmienić zawór i spróbować poprawić czas. Jest bardzo ślisko, ale jesteśmy zadowoleni - mówił Al-Attiyah.

- Było dobrze. Nie chcemy atakować i kontrolujemy rajd. Ten oes był bardziej śliski niż poprzedni. Zaskoczyło mnie to. Na zapoznaniu było sporo błota, ale jest w porządku - komentował Łukjaniuk.

- Nie mamy hamulca ręcznego. Jest ślisko, ale było w porządku - informował Nordgren.

- Jest ślisko i mieliśmy problemy na jednej z hop. Nie zahamowałem tam, gdzie powinienem, poleciliśmy za wysoko i wypadłem z trasy, ale jest w porządku. Na pierwszym odcinku mieliśmy kapcia. To dla nas trochę pechowy rajd - podsumował Ptaszek.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Łukjaniuk. Kolejne pozycje zajmują Al-Attiyah (+7,6), Nordgren (+20,8), Magalhaes (+47,3) i Galatariotis (+48,4). Hubert Ptaszek (+1:14,1) jest ósmy.

fot. FIA ERC