Wales Rally GB 2017 - Oes dla Mikkelsena

nie, 29 października 2017 godz. 10:43:45 skomentuj rajdy

Andreas Mikkelsen | fot. Hyundai Motorsport

Andreas Mikkelsen został szóstym oeoswym triumfatorem na trasach Wales Rally GB. Norweg za kierownicą Hyuindaia i20 Coupe WRC był najszybszy na ponad 6-kiloemtrowym oesie Brenig, który po południu będzie stanowił Power Stage.

Norweg o 0,6 sekundy pokonał Thierry'ego Neuville'a i o 1,4 sekundy Otta Tanaka. Czwartym czasem popisał się Sebastien Ogier (+1,8), a piątym Jari-Matti Latvala (+1,9).

- Jadę na limicie. Nie mam nic do stracenia. Jazda na granicy daje radość i nie mieliśmy żadnych przygód - komentował Mikkelsen.

- Czas jest w porządku. Miałem dobry początek na asfalcie i starałem się jechać czysto, ale jednocześnie muszę być szybszy od Ogiera - mówił Neuville.

- Staramy się zrobić wszystko, co możemy. Ten oes w kilku miejscach jest naprawdę śliski - relacjonował Tanak.

- Myślę, że wszyscy jadą z gazem w podłodze i mocno atakują. To śliski poranek, ale staram się jechać jak najlepiej - relacjonował Ogier.

- Mocno atakuję, ale nie wiem, gdzie zyskać czas. Andreas jedzie bardzo szybko i nie wiem, czy jestem w stanie dorównać mu - mówił Latvala.

Drugą piątkę otworzył Craig Breen (+2,4). Siódmy czas zanotował Esapekka Lappi (+3,5), a ósmy był Kris Meeke (+5,1). Kolejne lokaty zanotowali Dani Sordo (+6,3) oraz Mads Ostberg (+6,6).

- Wciąż jestem za wolny, ale nadal jesteśmy w rajdzie, co jest dobre - mówił Lappi.

- Było sporo bel siana, których nie było na zapoznaniu. Nie spodziewałem się tego - informował Paddon (+7,4).

W klasyfikacji generalnej za plecami Evansa znajdują się Neuville (+46,3), Ogier (+50,0), Latvala (+53,4), Mikkelsen (+55,3) oraz Tanak (+58,9).

fot. Hyundai Motorsport