Rallye Deutschland 2017 - Oes dla Mikkelsena

sob, 19 sierpnia 2017 godz. 12:42:15 skomentuj rajdy

Andreas Mikkelsen | fot. Citroen Racing

Andreas Mikkelsen najlepiej zakończył pierwszą sobotnią pętlę Rajdu Niemiec. Norweg pilotowany przez Andersa Jaegera uzyskał najlepszy czas na odcinku Römerstraße. Po pokonaniu ponad 12 kilometrów drugi czas należał do duetu Paddon/Marschall (+1,0), a oesowe podium skompletowali Ogier i Ingrassia (+1,6).

- To był czysty przejazd. Nie poddajemy się w walce - informował Mikkelsen.

- Wydaje mi się, że twarde opony to właściwy wybór. Staram się. Warunki są łatwiejsze, ale czeka mnie sporo nauki - komentował Paddon.

- Nie podejmuję pełnego ryzyka, ale staram się nie jechać za wolno. Utrzymuję presję na chłopakach z przodu. Ten ranek był w porządku - mówił Ogier.

Za czołową trójką znalazły się załogi Toyoty: Latvala/Anttila (+2,4) oraz Hanninen/Lindstrom (+2,5). Szóste miejsce wywalczyli Tanak i Jarveoja (+2,7), a siódme Sordo i Marti (+3,4).

- Nie działa ręczny. Bez niego było ciężko na tym odcinku. Naprawimy to w serwisie - informował Latvala.

- W porządku. Nic specjalnego. To inny odcinek. Jest bardziej czysty - mówił Hanninen.

- Jest ciężko, ale mam dobre wyczucie samochodu. Przed nami jeszcze długa droga - podsumował Tanak.

- Hamowania były bardzo brudne. Na zapoznaniu tak nie było. Nie mam o co walczyć. Jesteśmy z tyłu i gdy widzimy czasy facetów przed nami, to jesteśmy rozczarowani - komentował Sordo.

Ósmy czas uzyskał duet Breen/Martin (+3,6), za którym sklasyfikowano Evansa i Barritta (+4,1) oraz Meeke'a i Nagle'a (+6,7).

- Tutaj miałem trzy twarde i miękką oponę. Jest podstępnie. Nie mam wystarczającej pewności, by atakować. Przestrzeliłem jedno skrzyżowanie i na sekundę zgasł silnik - komentował Breen.

- Przyczepność nie jest dobra - krótko ocenił Evans.

- Wyczucie i pewność siebie nie są złe, ale czasy nie są dobre - mówił Meeke.

- Myślałem, że jest dobrze, ale znowu jesteśmy wolni. Myślę, że nadal nie mam wystarczającej pewności - tłumaczył Lappi (+7,9).

- Jadę coraz lepiej. W tym momencie jestem zadowolony. Odcinek był dobry, ale jest sporo prostych - mówił Kremer (+13,2).

Czołową piątkę klasyfikacji generalnej tworzą Tanak, Mikkelsen (+23,0), Ogier (+29,9), Evans (+1:16,3) i Hanninen (+1:17,1). Szósty jest Breen (+2:03,9), siódmy Latvala (+2:10,9), a ósmy Paddon (+4:17,9). Punktowaną dziesiątkę jak na razie kompletują czołowi kierowcy WRC2: Kopecky (+6:04,3) i Camilli (+6:16,8). Łukasz Pieniążek (+9:31,8) jest szesnasty w stawce WRC2.

fot. Citroen Racing