Rally de España 2017 - Oes dla Meeke'a, Lappi w barierze

nie, 8 października 2017 godz. 08:12:40 skomentuj rajdy

Kris Meeke | fot. Citroen Racing

Kris Meeke nie zwalnia tempa na niedzielnych odcinkach specjalnych Rajdu Katalonii i popisał się najlepszym czasem na ponad 16-kiloemtrowym oesie Riudecanyes. Trzy sekundy do kierowcy Citroena stracił Dani Sordo, a 3,8 sekundy straty zanotowali Sebastien Ogier i Juho Hanninen. Swoją Toyotę na odcinku rozbił Esapekka Lappi, a Andreas Mikkelsen dotarł do mety z otwartą maską i rozbitą przednią szybą.

- Przed odcinkiem zdjęliśmy dodatkowe oświetlenie i zapomnieliśmy zapiąć zapinki na masce. Ponadto na odcinku przestał działać interkom - tłumaczył Mikkelsen (+26,8).

- Na rondzie hamowałem w normalny sposób. Poszedłem w moc. Nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się, że straciłem cztery sekundy, ale czas wygląda dobrze - relacjonował Meeke.

- Przypuszczam, że tak będzie do końca. Potrzebuję wszystkiego, ale nie podejmuję pełnego ryzyka - informował Ogier.

- Traciłem czas na krętych partiach. Nie jestem cudotwórcą. Zobaczymy - komentował Hanninen.
Piątym czasem popisał się Ott Tanak (+4,5). Za Estończykiem sklasyfikowano Thierry'ego Neuville'a (+5,4), Stephana Lefebvre'a (+12,8), Elfyna Evansa (+16,0) i Madsa Ostberga (+16,0).

- Jazda z tą skrzynią jest bardzo trudna. Nie jest przyjemnie. Staram się jechać jak najlepiej. Jestem blisko limitu, ale nie przekraczam go. Nie widzę szans, by wyprzedzić go [Ogiera-red.] - podsumował Tanak.

- Nie będzie ciężko pojechać szybciej ode mnie. Na tym odcinku nie mam szans. Nie mogę naciskać gazu przez podsterowność. To frustrujące - informował Neuville.

- Obudziliśmy się. Ten oes był bardzo trudny. To mój pierwszy raz tutaj - mówił Lefebvre.

- Zmagałem się tutaj. Przód nie prowadzi się w zakrętach - informował Evans.

- To dobry odcinek. Zatrzymałem się na rondzie, by lepiej je sprawdzić - żartował Ostberg.

W klasyfikacji generalnej czołową piątkę tworzą Meeke, Ogier (+18,5), Tanak (+20,1), Hanninen (+41,6) i Neuville (+59,7).

fot. Citroen Racing