Rallye Automobile de Monte-Carlo 2019 - Oes dla Loeba, Neuville liderem

pią, 25 stycznia 2019 godz. 11:06:53 skomentuj rajdy

Sebastien Loeb | fot. Hyundai Motorsport

Sebastien Loeb, który jako jedyny wyjechał z serwisu z dwoma kolcowanymi oponami, wykorzystał swój dobór ogumienia i zapisał na swoje konto oes Roussieux - Laborel. Po przejechaniu ponad 24 kilometrów drugi czas uzyskał nowy lider Rajdu Monte Carlo: Thierry Neuville (+0,5).

- Przebiłem lewą tylną oponę, ale to było blisko mety. Na trasie było trochę szutru. Właściwie dobraliśmy opony, ale nie jesteśmy w stanie zrobić większej różnicy - mówił Loeb.

- Było w porządku. Pod koniec nie było najlepiej, ale mogłem dalej jechać. Starałem się zaliczyć czysty oes i zobaczymy, czy uda nam się zyskać trochę czasu - komentował Neuville.

Trzeci czas na odcinku wywalczył Sebastien Ogier (+11,1), za którym sklasyfikowano Andreasa Mikkelsena (+13,8), Otta Tanaka (+19,7) oraz Elfyna Evansa (+25,0). Czołową dziesiątkę zamknęli Esapekka Lappi (+25,4), Kris Meeke (+25,5), Jari-Matti Latvala (+33,1) i Teemu Suninen (+57,1).

- Odwołanie poprzedniego odcinku nie było dla nas najlepsze. Ten oes nie był najlepszy dla opon z kolcami - informował Ogier.

- Było w porządku, ale samochód był bardzo nerwowy. Może jest ustawiony za nisko, ale to był dobry przejazd - podsumował Mikkelsen.

- Poprzedni odcinek był najważniejszy, więc nie mam optymalnego doboru opon. Kolejny oes powinien być lepszy - zapowiadał Tanak.

- To nie był idealny wybór opon, ale kilku kierowców jest w takiej samej pozycji. Co możemy zrobić, gdy oes jest odwołany? - mówił Lappi.

- Ilość brudu oraz liczba samochodów z oponami z kolcami sprawiła, że ten oes jechałem po błocie - tłumaczył Meeke.

- Wybraliśmy opony pod pierwszy oes. Teraz mamy bardzo miękkie ogumienie i wydaje mi się, że się przegrzało. Straciłem przez to czas. Oes był dobry, ale nie miałem najlepszego wyczucia, ponieważ musiałem dbać o opony - mówił Latvala.

- Było łatwiej, ale warunki zmieniły się. Pod koniec opony się przegrzewały. Moim celem jest zdobywanie doświadczeń - mówił Suninen.

W klasyfikacji generalnej Neuville ma za sobą Tanaka (+4,9) i Ogiera (+5,4). Na czwarte miejsce awansował Loeb (+40,4), który jest lepszy od Lappiego (+55,8), Evansa (+58,4), Mikkelsena (+58,6), Meeke'a (+1:04,5) i Latvali (+1:04,7).

W WRC 2 Pro Kalle Rovanpera pokonał Gusa Greensmitha o pięć sekund. Młody Fin po wczorajszej kraksie nadal traci do Brytyjczyka blisko dwanaście minut. W WRC 2 pozycję lidera utrzymał Yoann Bonato, który ma 48,7 sekundy przewagi nad Adrienem Fourmauxem. Trzeci jest Guillaume de Mevius (+1:46,0).

fot. Hyundai Motorsport