Rally Liepāja 2017 - Odpowiedź Griazina

nie, 8 października 2017 godz. 09:59:48 skomentuj rajdy

Nikołaj Griazin | fot. FIA ERC

Nikołaj Griazin nie pozwolił zaliczyć perfekcyjnej pętli Kalle Rovanperze i na zamykającym pierwszą część niedzielnych zmagań oesie Neste popisał się najlepszym czasie. Na skróconym do 9,5 km próbie kierowca Skody pokonał Fina o 7,1 sekundy. Trzeci czas uzyskał Kajetan Kajetanowicza (+10,4), a w walce o czwarte miejsce Łukasz Habaj (+15,1), pokonał Jose Antonio Suareza (+22,2). Szósty był lider ERC2: Reinis Nitiss (+39,1).

- Myślę, że za mocno atakowałem i uderzyłem w szykanę, ale było w porządku. Podoba mi się ten oes, ale mogę być lepszy i szybszy - informował Griazin.

- Na tym odcinku normalna jazda Nikołaja zapewni mu lepszy czas. Byłem ostrożny w niektórych partiach. Wszystko idzie dobrze, ale teraz nie było najlepiej - mówił Rovanpera.

- Bawimy się i jedziemy szybko, ale bezpiecznym tempem. Było trochę stojącej wody, ale to dobre doświadczenie. Bruno i Aleksiej wczoraj mieli problemy z wodą, więc musisz być ostrożny - podsumował Kajetanowicz.

- To bardzo dobry oes. Jest bardzo szybko. Jechaliśmy głównie na piątym biegu. Wszystko jest w porządku. Nie podejmujemy ryzyka i bawimy się - mówił Habaj.

- Do końca rajdu nie chcę podejmować ryzyka. Jestem zadowolony - komentował Suarez.

- Wszystko było w porządku. Mieliśmy kilka momentów. W jednym z zakrętów pojechaliśmy bardzo szeroko i mogłem uszkodzić koło, ale jesteśmy tutaj - mówił Nitiss.

Przed ostatnią pętlą Griazin ma 17,2 sekundy przewagi nad Rovanperą. Trzeci jest Kajetanowicz (+1:31,2), a na czwarte miejsce awansował Habaj (+2:19,5). Polak ma 4,8 sekundy przewagi nad Suarezem.

fot. FIA ERC