Nowy kontrakt Neuville'a

śro, 12 września 2018 godz. 16:09:22 skomentuj rajdy

Neuville/Gilsoul

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul zostają w zespole Hyundai Motorsport. O nowym kontrakcie na kolejne trzy sezony w Rajdowych Mistrzostwach Świata poinformowano w przeddzień Rajdu Turcji.

Neuville zapewnił pierwsze podium Hyundaiowi w WRC w Rajdzie Meksyku w 2014 roku, a pierwszą wygraną w Rajdzie Niemiec w tym samym sezonie.

Zespół już od pewnego czasu nie ukrywał, że priorytetem jest przedłużenie umowy z Belgiem.

- Cieszę się z podpisania nowego  trzyletniego kontraktu z Hyundai Motorsport - oświadczył Neuville. - W ostatnich sezonach bardzo się poprawiliśmy i moim celem zawsze było budowanie ciągłości w trakcie kariery, pozostając w tym zespole.

- Od 2014 roku wspólnie dzielimy wiele wyjątkowych chwil i razem pracujemy w trudnych momentach
- dodał. - Nasze wspólne zwycięstwo w 2014 pozostaje najważniejszym punktem, a od tamtej pory zanotowaliśmy razem kolejne wygrane.

- W zespole panuje fantastyczna rodzinna atmosfera. Wraz z Nicolasem (Gilsoulem), który odegrał kluczową rolę w naszych sukcesach, skupiamy się na jak najmocniejszym zakończeniu bieżącego sezonu, dążąc do zdobycia tytułów.

Thierry aktualnie prowadzi w mistrzostwach z przewagą 23 punktów. Hyundai Motorsport w klasyfikacji producentów ma trzynaście punktów przewagi.

Klasyfikacje sezonu 2018