Cyprus Rally 2018 - Nordgren na czele, oes dla Botki

nie, 17 czerwca 2018 godz. 09:08:49 skomentuj rajdy

Juuso Nordgren | fot. FIA ERC

David Botka za kierownicą Skody Fabii R5 popisał się najlepszym czasem na superoesie Nicosia. Drugi ze stratą 0,8 sekundy był Simos Galatariotis. Trzeci czas uzyskali Nasser Al-Atiyah (+0,9) oraz Norbert Herczig (+0,9), a czołową piątkę zamknął Bruno Magalhaes (+1,1). Juuso Nordgren uzyskał siódmy czas.

- To krótki oes, ale było perfekcyjnie - mówił Botka.

- Będziemy atakować. Nie mamy żadnych problemów i mogę być szybszy. Nadal coś pływa w zbiorniku paliwa - informował Galatariotis.

- Na pierwszym odcinku było dobrze. Tutaj nie podejmowałem ryzyka. Postaramy się przejechać kolejne dwa odcinki i uzyskać dobry czas, by odrobić straty. Dam z siebie wszystko - zapowiadał Al Attiyah.

- Ten oes jest nieco za krótki i było dziwnie, Jazda na szutrowych oponach po asfalcie nie jest łatwa - podsumował Herczig.

- Tu chodzi tylko o widowisko. Szutrowa partia byłą bardzo śliska i w niektórych zakrętach straciłem czas. Ten oes nie jest tak ważny. Kolejne będą miały znaczenie - mówił Magalhaes.

- To szalone. Jest ślisko. Nie spodziewałem się tego i teraz musimy przetrwać kolejny oes - mówił Nordgren.

W klasyfikacji generalnej czołową piątkę tworzą Nordgren, Galatariotis (+7,3), Magalhaes (+15,4), Al-Attiyah (+40,2) i Herczig (+1:09,9).

fot. FIA ERC