Cyprus Rally 2018 - Nordgren dachował

nie, 17 czerwca 2018 godz. 11:06:12 skomentuj rajdy

Juuso Nordgren | fot. FIA ERC

Juuso Nordgren, który przewodził stawce kierowców na trasach Rajdu Cypru dachował na odcinku Lageia 1 i spadł na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ponad 11-kilometrowy oes na swoje konto zapisał Nasser Al-Attiyah. Katarczyk był szybszy od Bruno Magalhaesa (+2,2), Simosa Galatariotisa (+7,0), Alexandrosa Tsouloftasa (+8,7) oraz Vojtecha Stajfa (+15,3). Nordgren stracił blisko minutę.

- Jest bardzo ślisko. Wydaje mi się, że coś złego dzieje się z autem. Po starcie wszystko było zimne. Staramy się jechać jak najlepiej. Zaatakuję nieco mocniej - mówił Al-Attiyah.

- Jest bardzo trudno. Auto jest za miękkie. Zmagałem się z trakcją. To bardzo podstępny oes. Wszystko może się zdarzyć - komentował Magalhaes.

- Nie mamy najlepszych ustawień, ale jest dobrze. Jest ciężo i sporo ślizgałem się. Nie zmienimy ustawień, ponieważ nie mamy na to czasu - informował Galatariotis.

W klasyfikacji generalnej czołową piątkę tworzą Galatariotis, Magalhaes (+3,3), Al-Attiyah (+25,9), Nordgren (+43,1) oraz Herczig (+1:11,6).

fot. FIA ERC