Rajd Dolnośląski 2017 - Nivette pierwszym liderem

pią, 8 września 2017 godz. 13:29:32 skomentuj rajdy

Filip Nivette

Filip Nivette i Kamil Heller z rewelacyjnej strony pokazali się na pierwszym przejeździe odcinka Duszniki Arena i zostali liderami Rajdu Dolnośląskiego.

Załoga Skody Fabii R5 po pokonaniu ponad 11 kilometrów zostawiła za sobą najszybszych na odcinku testowym: Butvilasa i Vaitkeviciusa (+4,4) oraz Kasperczyka i Sytego (+12,6).

Za plecami załogi Tiger Rally Team sklasyfikowano Bryana Bouffiera i Gilberta Dini (+14,7), którzy byli najszybsi w stawce OPEN N. Piąty czas uzyskali Gabryś i Natkaniec (+14,9).

Szósty czas uzyskał duet Subaru Poland Rally Team: Marczyk/Gospodarczyk (+31,7). Za nimi sklasyfikowano zespołowych kolegów: Słobodziana i Wróbla (+35,7). Ósma lokata należała do Maciejów: Lubiaka i Wisławskiego (+42,5). Dziesiątkę skompletował duet Kotarba/Kotarba (+43,7) oraz Maj z Jasińskim (+46,5).

Najszybsi w stawce 2WD byli Byśkiniewicz i Borko (+55,9), którzy na mecie informowali o tym, że byli blokowani przez Jana Chmielewskiego. Drugi czas ośki należał do Gryca i Kuśnierza (+57,2), którzy musieli zmagać się z wolniejszym Subaru Imprezą załogi Kufel/Siwak.

Jan Chmielewski i Michał Majewski nieoczekiwanie zmienili samochód na Peugeota 206. Dzięki zgodzie sędziów mógł on zamienić swoje zdefektowane BMW.

 


 fot. fb.com/FilipNivette/