Rajd Nadwiślański 2017 - Nivette i Heller mistrzami Polski

nie, 1 października 2017 godz. 13:50:49 skomentuj rajdy

Filip Nivette | fot. Marcin Kaliszka

Filip Nivette i Kamil Heller, którzy zwyciężyli na trasach Rajdu Nadwiślańskiego, na jedną rundę przed końcem sezonu zapewnili sobie tytuły mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej. Załoga Skody Fabii R5 wywalczyła również tytuły w klasie 2.

Na drugim miejscu piątą rundę Inter Cars RSMP zakończyli Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec, którym do zwycięzców zabrakło blisko półtorej minuty. 21,1 sekundy straty do załogi Fiesty R5 zanotowali Kasperczyk i Syty.

Kolejne cztery lokaty należały do najlepszych załóg klasy Open N: Brzeziński/Wroński (+2:11,5), Słobodzian/Wróbel (+3:46,2), Marczyk/Gospodarczyk (+3:48,8) oraz Kotarba/Kotarba (+4:02,2).

Czołową dziesiątkę skompletowali najszybsi w Open 2WD i 2WD: Chmielewski i Majewski (+4:57,3), Maj i Jasiński (+5:16,6) oraz najlepsi w klasie 4: Jurecki i Trela (+7:39,5). Jedenasta lokata należy do Gryca i Kuśnierza (+7:56,5), a dwunasta do Byśkiniewicza i Borko (+8:51,7). Jan Chmielewski zapewnił sobie mistrzowską koronę w klasie Open 2WD.

W klasie 4F Krysiak i Gacek pokonali Poloka i Pytel-Majkowską. W HR4 duet Szupryczyński/Szupryczyński okazał się lepszy od Fizi i Kolaczka. W HR3 zwyciężyła załoga Pogan/Kozdroń, a w 4N samotnie do mety dotarli Temple i Chlebowski.

Bonusowe punkty za Power Stage, który odbył się na odcinku Jastków 2 (9,69km), wywalczyli Nivette, Gabryś (+7,2) oraz Kasperczyk (+8,4).

W klasyfikacji sezonu Nivette (120) ma za sobą Kasperczyka (69) oraz Gabrysia (66). Kolejną rundą mistrzostw Polski będzie zaplanowany w dniach 13-15.10 Rajd Śląska.