Rally Sweden 2018 - Niezadowolony Breen

pią, 16 lutego 2018 godz. 16:24:35 skomentuj rajdy

Craig Breen | fot. Citroen Racing

Craig Breen, który na mecie krytycznie podchodził do swojej jazdy na odcinku Röjden 2, popisał się drugim z rzędu najlepszym czasem na próbie Rajdu Szwecji. Irlandczyk po pokonaniu ponad 19 kilometrów był o 2,2 sekundy szybszy od Thierry'ego Neuville'a. Oesowe podium skompletował Mads Ostberg (+5,6).

- To nie był czysty przejazd. Walczyłem, by uzyskać dobry rytm. Nie jestem zadowolony, ale staram się. Jazda po tych oesach to czysta przyjemność - mówił Breen.

- Walczę z chłopakami za mną. W warunkach, które mam daję z siebie wszystko i walczę o zwycięstwo. Jest ciężko, ponieważ czasami robię szybszą linię dla tych za mną - komentował Neuville.

- Muszę wprowadzić zmiany w samochodzie. Nie czuję się dobrze i muszę zaryzykować. Już teraz wprowadziłem duże zmiany i poczułem różnicę. Nie jestem jednak pewien, czy było lepiej - podsumował Ostberg.

Czwartym czasem może pochwalić się Esapekka Lappi (+5,7). Kierowca Toyoty okazał się lepszy od Andreasa Mikkelsena (+6,0), Teemu Suninena (+6,1) i Haydena Paddona (+6,4).

- Myślę, że wszystko jest w porządku. Mam tylko śnieg we wlocie powietrza - mówił Lappi.

- To był czysty oes. Przed nami jeszcze jeden - informował Mikkelsen.

- Pozycja na drodze pomaga nam. W Szwecji zawsze jest tak samo. Zmagam się z pierwszymi piątkowymi przejazdami i poprawiam się w drugich. Jeszcze jeden oes i jutro będę mocno atakował - zapowiadał Paddon.

Czołową dziesiątkę zamknęli Jari-Matti Latvala (+15,9), Ott Tanak (+19,6) i Elfyn Evans (+19,7).

- Nie widziałem tak trudnych warunków od kilku lat - oceniał Latvala.

- Muszę przeprosić organizatorów za to, co mówiłem wcześniej o odśnieżaniu trasy. Jesteśmy sportowcami i staramy się jechać jak najszybciej potrafimy. Przepraszam - komentował Tanak, który na odcinku o kilka centymetrów ominął dwójkę kibiców.

- Jest dość trudno. Poza linią jest bardzo ślisko. Staram się utrzymać w koleinie - mówił Evans.

- Nie mam tempa Thierry'ego Neuville'a. Na pierwszym odcinku byłem ostrożny, a potem robiłem co mogłem - informował Meeke (+24,9).

- Wszystko jest w porządku. To mogło się zdarzyć - mówił Ogier (+50,9), który uszkodził przód swojej Fiesty WRC.

W klasyfikacji generalnej Neuville ma 4,8 sekundy przewagi nad Mikkelsenem. Na trzecie miejsce awansował Breen (+5,4), a na czwarte spadł Ostberg (+10,4). Piąty jest Paddon (+15,0). W WRC2 czołową trójkę tworzą Katsuta, Tidemand (+5,8) oraz Veiby (+6,3).

fot. Citroen Racing