ADAC Rallye Deutschland 2018 - Niesamowity Kopecky, Polacy na piątym i szóstym miejscu

nie, 19 sierpnia 2018 godz. 13:25:54 skomentuj rajdy

Jan Kopecky | fot. Skoda Motorsport

Jan Kopecky i Pavel Dresler, którzy po kapciu na Panzerplatte odrabiali straty do rywali, zapisali na swoje konto zwycięstwo w rundzie WRC2 na trasach Rajdu Niemiec. Czesi z nawiązką odrobili ponad półtorej minuty straty i na mecie zameldowali się o 3,8 sekundy przed Kalle Rovanperą i Jonne Halttunenem. Trzecie miejsce wywalczył duet Andolfi/Inglesi (+18,1) zapewniają Skodzie triplet.

Dla Czecha to siódma wygrana runda WRC2. Fin po raz drugi pojawi się na podium, a Włoch wyrównał najlepszy wynik w karierze. Na najniższym stopniu podium stał także podczas Rajdu Korsyki.

- Muszę przyznać, że to był wielki weekend. Dziękuję zespołowi i kibicom za wszystko. Nie poddaliśmy się i opłaciło się to. Dziękuję - mówił Kopecky.

- Jestem naprawdę szczęśliwy, ponieważ to był naprawdę trudny rajd. Wiem, że to najtrudniejsza na świecie asfaltowa impreza - komentował Rovanpera.

- Jesteśmy zadowoleni. Wykonaliśmy dobrą robotę. Dzisiaj było trudno, ponieważ Kopecky i Kalle są bardzo szybcy - mówił Andolfi.
Kajetan Kajetanowicz
Czwarte miejsce wywalczył duet Kreim/Christian (+50,9), który na ostatnim odcinku specjalnym wyprzedził Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka (+54,4). Duet Lotos Rally Team za swoimi plecami zostawił Łukasza Pieniążka i Przemysława Mazura (+2:20,4). Załoga Skody Fabii R5 na ostatnim odcinku specjalnym awansowała przed załogę Ciamin/de la Haye (+2:22,1).
Łukasz Pieniążek