Dayinsure Wales Rally GB 2018 - Nie ma mocnych na Tanaka

pią, 5 października 2018 godz. 16:51:22 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. TGR WRC

Ott Tanak nie daje szans rywalom na trasach Rajdu Wielkiej Brytanii i na drugim przejeździe ponad 29-kilometrowego odcinka Brenig Estończyk o sześć sekund pokonał Thierry'ego Neuville'a. 7,2 sekundy stracił Sebastien Ogier, a 8,6 sekundy Esapekka Lappi.

- Mam dobre wyczucie, ale uszkodziłem lewe przednie koło. To był dość trudny oes - mówił Tanak.

- Warunki są o wiele lepsze, a samochód działa całkiem nieźle. Miałem wrażenie, że jest lepiej. Może mogłem zrobić coś więcej. Jest więcej przyczepności - relacjonował Neuville.

- Starałem się mocno atakować. Czas nie jest wspaniały, ale mocno atakowałem. Nie mogłem pojechać szybciej. Przed nami jest trochę aut, które musimy dogonić - komentował Ogier.

- Robi się coraz lepiej, ale nadal jadę za wolno. Nie jestem wystarczająco odważny. Boję się błota - tłumaczył Lappi.

Drugą czwórkę utworzyli Jari-Matti Latvala (+16,1), Craig Breen (+16,4), Andreas Mikkelsen (+21,2) i Mads Ostberg (+21,9).

- To nie był dobry oes dla mnie. Starałem się znaleźć dobry rytm, ale uderzyłem w kamień i uszkodziłem przednią szybę. Byłem zbyt ostrożny - mówił Latvala.

- Staram się jechać jak najlepiej. Samochód działa dobrze i dobrze bawiliśmy się, ale jesteśmy z tyłu - informował Breen.

- Zmiany pomagają. Auto jest bardziej stabilne, ale popełniam drobne błędy. Często ucieka mi przód i częściej niż bym chciał używam hamulca ręcznego - komentował Mikkelsen.

- Wydaje mi się, że jest coraz gorzej. Ulewny deszcz zawsze czyści drogę i ci jadący z przodu korzystają z tego. Odcinek był całkiem dobry, ale nie powinienem przegrać o 22 sekundy, więc brakuje przyczepności - informował Ostberg.

Czołową dziesiątkę zamknęli Teemu Suninen (+22,0) oraz Hayden Paddon (+22,1).

- Obracałem się na jednym skrzyżowaniu i straciłem sporo czasu - tłumaczył Suninen.

- Jestem zaskoczony tym czasem. Czułem się całkiem dobrze. Może droga robi się coraz gorsza? - zastanawiał się Paddon.

Ott Tanak ma 31,2 sekundy przewagi nad Thierrym Neuvillem, który awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na trzecie miejsce spadł Jari-Matti Latvala (+32,8), a pozycje zyskali Esapekka Lappi (+36,2) i Sebastien Ogier (+37,0). Szósty jest Craig Breen (+44,3), a siódmy Teemu Suninen (+45,4).

W WRC 2 przewaga Kallego Rovanpery nad Pontusem Tidemandem wzrosła do 55,3 sekundy. Za duetem Skody Motorsport sklasyfikowany jest Gus Greensmith (+57,3). Łukasz Pieniążek (+2:51,3) wykorzystal problemy Fabio Andolfiego oraz Simone Tempestiniego i awansował na siódme miejsce w WRC 2.