Nic nie jest postanowione

śro, 20 września 2017 godz. 20:21:57 skomentuj rajdy

Sébastien Loeb | Fot. Citroën Racing

Sébastien Loeb i Daniel Elena mają za sobą drugi dzień testowy w C3 WRC. Tym razem dziewięciokrotni mistrzowie świata jeździli na katalońskim szutrze.

- Nie wiem, ile przejechałem kilometrów, ale wyczucie było dobre - powiedział Loeb motorsport.com. - Fajnie było poznać samochód na szutrze. Od niemal pięciu lat nie jeździłem WRC na tej nawierzchni. Musiałem odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będę mógł jeździć samochodem WRC na szutrze i czy zdołam zrobić to poprawnie.

Wyczucie było całkiem dobre i nadeszło szybko. Czułem się komfortowo w samochodzie. Dobre wyczucie stanowiło dla mnie zaskoczenie, nie mam jednak odniesienia w tej generacji WRC. Nie wiem, gdzie jesteśmy w porównaniu z innymi samochodami.

Na krętych sekcjach jechało się całkiem łatwo. Na szybkich było trochę trudno - podobnie, jak na asfalcie. Trudniej było wyczuć przyczepność tyłu w takich miejscach. Poza tym było OK. Jest dobrze. Teraz pracujemy nad znalezieniem lepszej przyczepności. Przyglądamy się różnym rozwiązaniom, chcemy znaleźć lepsze ustawienie. Ogólnie nie jest źle.

Co do przyszłości, nic nie jest postanowione. Najpierw musimy przemyśleć to, co wydarzyło się dzisiaj.

Jutro na testach przed RallyRACC samochód przejmie Kris Meeke.

Loeb/Elena | Fot. Citroën Racing

Loeb/Elena | Fot. Citroën Racing

Loeb/Elena | Fot. Citroën Racing

Fot. Citroën Racing