Rallye Automobile de Monte-Carlo 2018 - Neuville zadowolony z oesu

sob, 27 stycznia 2018 godz. 13:47:19 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai Motorsport

Thierry Neuville okazał się najszybszy na drugim przejeździe odcinka Saint-Léger-les-Mélèzes - La Bâtie-Neuv. Pierwsza część oesu w 90% była mokra. Jedynie w okolicach przełęczy pozostała śnieżna breja. Końcowe spadanie przebiegało po wilgotnym i zabrudzonym asfalcie. Na mecie próby załogom rozdawano słoiczki lokalnego miodu.

- Atakowałem mocniej niż na poprzednim odcinku, ale było sporo brudu i droga była bardzo śliska. Podobało mi się. To pierwszy dzisiejszy odcinek, z którego jestem zadowolony - komentował Neuville.

Belg okazał się szybszy od Otta Tanaka (+2,0), Esapekki Lappiego (+2,6), Elfyna Evansa (+2,9) i Jari-Matti Latvali (+5,8).

- Nie mam nic specjalnego do powiedzenia. To był spójny przejazd. Nie atakuję. Warunki są bardzo trudne. Powinniście spróbować pojechać tutaj - podsumował Tanak.

- Było dobrze. Staram się. Po kapciu na poprzednim odcinku robiłem, co mogłem - mówił Lappi.

- Tuż przed startem zepsuł się interkom i słyszałem 40% notatek. To oes, który znam i odrobiłem pracę domową. Nie miałem wielu informacji i jechałem to, co widziałem - tłumaczył Evans.

- Pod koniec jest bardzo ślisko. Tutaj błoto było problemem, nie lód - relacjonował Latvala.
Ott Tanak | fot. TGR WRC
Szósty czas uzyskał Sebastien Ogier (+10,6). Za mistrzem świata sklasyfikowano Craiga Breena (+12,4), Andreasa Mikkeslena (+13,1), Bryana Bouffiera (+13,2) oraz Krisa Meeke'a (+16,1).

- Staram się pozostać na prowadzeniu. Myślę, że będziemy kończyć na śniegu - mówił Ogier.

- Na pomieszanych oponach jest dość niebezpiecznie, ale awansujemy w wynikach. Pod koniec jest niewiarygodnie ślisko i brudno - mówił Breen.

- Jest dość mgliście. Mgła pojawiała się i znikała - mówił Mikkelsen.

- Mam dwie opony z kolcami i dwie zimowe. Kolce bardzo ślizgały się na błocie - informował Bouffier.

- Po kapciu Esapekki awansowaliśmy na czwarte miejsce, ale nie mamy dużej przewagi. Tutaj trochę straciliśmy - mówił Meeke, który uderzył w śnieżną bandę.

Przed ostatnim sobotnim odcinkiem Sebastien Ogier ma 39,5 sekundy przewagi nad Ottem Tanakiem. Trzeci jest Jari-Matti Latvala (+1:39,6). O czwarte miejsce walczą Kris Meeke (+4:44,1) i Esapekka Lappi (+4:50,3). Szósty Elfyn Evans (+5:14,1) ucieka Bryanowi Bouffierowi (+5:37,4). W WRC2 pewnie przewodzi Jan Kopecky.

fot. Hyundai Motorsport/TGR WRC