Rally Italia Sardegna 2018 - Neuville wygrywa Rajd Sardynii

nie, 10 czerwca 2018 godz. 13:18:13 skomentuj rajdy

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrali Rajd Sardynii. Załoga zespołu Hyundai Motorsport zapewniła sobie zwycięstwo na ostatnim oesie rajdu uzyskując najlepszy czas na również Power Stage.

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia stracili do zwycięzców zaledwie 0.7s. Na trzecim stopniu podium stanęli Esapekka Lappi i Janne Ferm.

- Daliśmy z siebie wszystko. To była świetna walka. Tak mała różnica na mecie. Dziękuję zespołowi – cieszył się Thierry Neuville.

- Próbowałem dzisiaj wszystkiego co mogłem – mówił Sebastien Ogier. – To tu, to tam, traciłem po kilka dziesiątych. Ostatni odcinek był trudny i popełniłem dwa błędy. To jednak nadal dobre punkty do klasyfikacji mistrzostw. Przegraliśmy bitwę, ale wojna trwa.

- Czuję się naprawdę dobrze po wymagającym początku sezonu – powiedział Esapekka Lappi (+1:56.3). – Mogłem już wcześniej być na podium, ale popełniłem kilka błędów.

Hayden Paddon zakończył rajd na czwartym miejscu (+2:55.9). Mads Ostberg (+3:10.9) już dzisiaj odpuścił walkę z kierowcą Hyundaia.

- Oczywiście liczyliśmy na więcej, ale kilka rzeczy nie zadziałało w ten weekend – przyznał Hayden Paddon. – Chcieliśmy jednak czystego weekendu i udało się Po raz pierwszy od trzech lat ukończyłem ten rajd.

- Tak, jesteśmy na mecie rajdu. Jestem bardzo zadowolony z wielu rzeczy, które zrobiliśmy podczas weekendu, chociaż dzisiaj nie czułem się komfortowo – podsumował swój start Mads Ostberg.

Craig Breen nie był zbyt pocieszony na mecie rajdu (+4:31.7). Wczorajszy pechowiec Jari-Matti Latvala (+11:22.1) popsuł swój przejazd na Power Stage.

- To nie jest najlepsze co mogliśmy zrobić. To trudne, chcę być zwycięzcą, chcę być w czołówce. Muszę popracować nad tym, czemu nie jestem w stanie uzyskać tego w trakcie weekendu. Trochę więcej cierpliwości – powiedział Craig Breen.

- Zgasiłem silnik, zbyt szybko wszedłem w lewy zakręt. Koleiny były dość głębokie i utknąłem – opowiadał o swojej przygodzie na koniec rajdu niepocieszony Latvala.

- Jeśli zostawimy te trudne chwile za sobą, będziemy silniejsi – uznał Ott Tanak (+12.38.2) – Wierzę w nasz zespół i widać, że jesteśmy szybcy.

Dziewiąte miejsce zajęli zwycięzcy WRC2 – Jan Kopecky Pavel Dresler. Zamykający dziesiątkę Teemu Suninen zapowiedział walkę o podium w Finlandii.

- Miałem problemy na wolnych sekcjach, a w Finlandii nie ma takich, więc zamierzam tam walczyć o podium - zapowiedział Teemu Suninen. - Mam nadzieję, że Seb wygra. Miło się z nim pracuje i to jest dobre dla zespołu.

Thierry Neuville wygrał Power Stage pokonując Sebastiena Ogiera o 1.4s i Otta Tanaka o 1.5s. Kolejne miejsca zajęli Andreas Mikkelsen (+2.4s) i Elfyn Evans (+4.3s).