Neuville walczy o każdy punkt

pon, 26 marca 2018 godz. 12:28:45 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai Motorsport

Thierry Neuville przyznał w rozmowie z francuskim Autohebdo, że tegoroczna walka o tytuł rajdowego mistrza świata będzie bardzo zacięta i w końcowym rozrachunku może liczyć się każdy zdobyty punkt.

- W Meksyku mieliśmy niewielki problem na superoesie w Leon, ale by rozwiązać go musiałem dotrzeć do pokrętła, które zamontowane jest za moim fotelem. Musiałem w trakcie odcinka otworzyć drzwi. Uderzyły mnie w ramię, ale udało mi się ukończyć rajd - mówił Neuville.

- Po tym, co wydarzyło się w Szwecji z M-Sportem, było jasne, że gdy znajdziemy się w podobnej sytuacji, to zrobimy wszystko, by mieć jak najlepsze warunki na Power Stage. Zrobiliśmy to i wywalczyliśmy trzy punkty. Gdy patrzymy na klasyfikację mistrzostw, zdajemy sobie sprawę, że jest bardzo ciasno i każdy punkt ma znaczenie - dodał.

- Po trzech pierwszych rundach sezonu nie będę miał problemów, by wystartować na asfalcie. Często zmieniamy nawierzchnie i jazda na testach wystarczy, by przyzwyczaić się na nowo. Będziemy mieli wiele nowych kilometrów do odkrycia. W zeszłym roku testowałem na północ od Bastii, gdzie w tym roku odbędzie się sobotni etap. Pamiętam, że były to dość szerokie i szybkie drogi. Celem będzie pokonania Sebastiena Ogiera. Gdy to się uda, będziemy blisko zwycięstwa. Będziemy musieli także obserwować Andreasa Mikkelsena i Otta Tanaka. Oni też są groźni w klasyfikacji mistrzostw - zakończył.