Neuville w R5, Loix w WRC

czw, 1 grudnia 2016 godz. 09:36:02 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | Fot. Hyundai Motorsport

91 kierowców zgłoszono na Family Champion's Day. Impreza odbędzie się w niedzielę na Circuit Gilles Tacheny w Mettet. Freddy Loix wsiądzie do Fabii WRC z Rent Speed Racing. Jourdan Serderidis poprowadzi Citroëna DS3 WRC. Thierry Neuville zapowiedział Hyundaia i20 R5. Nicolas Gilsoul widnieje na liście jako kierowca, ale nie podał samochodu. Drugim i20 R5 pojedzie Guillaume Dilley. Z Fabii R5 skorzysta Ghislain de Mevius. Tata Gregoire zgłosił Nissana 240 RS.

Champion's Day, rodzinna impreza umożliwiająca spotkanie z rajdowymi gwiazdami, został reaktywowany po dziewięciu latach. W poprzednich 11 edycjach odwiedzano tory Nivelles, Maasmechelen, Spa-Francorchamps. Przewidziano pokazy bez sportowej rywalizacji. Kibice otrzymają szansę przejazdu na prawym fotelu. Przewiezionych zostanie około 500 osób.

- Samochody będą jeździć na torze rallycrossowym - mówi organizator Paul Fraikin. - Wypuścimy na tor osiem samochodów co 8-10 sekund. W każdym przejeździe kierowcy pokonają 4-5 okrążeń. Mamy tor do dyspozycji na siedem godzin, więc każdy powinien zaliczyć po sześć przejazdów.