Kennards Hire Rally Australia 2018 - Neuville uszkodził zawieszenie

nie, 18 listopada 2018 godz. 01:14:04 skomentuj rajdy

Andreas Mikkelsen | fot. Hyundai Motorsport

Thierry Nuville i Nicolas Gilsoul, którzy utrzymywali szanse na tytuł mistrzów świata uszkodzili swojego Hyundaia i20 Coupe WRC na drugim przejeździe odcinka Coromba. Belg najpierw obracał się na odcinku, a kilka zakrętów dalej uderzył w przydrożne drzewo i uszkodził zawieszenie. Załoga zatrzymała się na odcinku. Na trasie nadal panują trudne warunki. Pada deszcz i nawierzchnia jest błotnista.
Thierry Neuville

Na ponad 15-kilometrowym oesie oesowy triplet ustrzelili kierowcy Toyoty. Jari-Matti Latvala był szybszy od Esapekki Lappiego (+0,5) i Otta Tanaka (+1,3). Czwarty czas uzyskał Mads Ostberg (+2,1), a piąty Teemu Suninen (+6,4).

- To był dla nas dobry oes. Pierwsze trzy kilometry były śliskie, ale było coraz lepiej. Niektóre zakręty były jednak bardzo śliskie - relacjonował Latvala.

- W pierwszym przejeździe byłem wolny i mogłem zaznaczyć wszystkie śliskie partie. Teraz gdy wiedziałem, gdzie będzie ślisko, było w porządku - podsumował Lappi.

- Oczywiście, że chcę wygrać, ale nie sądzę, by było to możliwe. Trzeba zaatakować, a widzimy co się wtedy dzieje - tłumaczył Tanak.

- Mamy dwa trudne odcinki do przejechania. Nic nie jest jeszcze pewne. Warunki są trudne - mówił Ostberg.

Drugą piątkę otworzył Hayden Paddon (+9,7). Nowozelandczyk był szybszy od Craiga Breena (+10,2), Elfyna Evansa (+17,2), Sebastiena Ogiera (+17,8) oraz Andreasa Mikkelsena (+21,7).

- Słyszałem, że Thierry wypadł z trasy. Oczywiście nie jest to najlepszy sposób na zakończenie sezonu dla niego. My mamy swoją pracę do wykonania - komentował Paddon.

- Warunki są bardzo trudne. Pod koniec nie było źle, ale wciąż jest kilka zakrętów z zerową przyczepnością. Gdy zobaczyłem, że Thierry zatrzymał się, odpuściłem - mówił Evans.

- Nie widziałem Thierry'ego, ale przed startem odcinka usłyszałem, że nie jedzie. Pokonałem oes tak, jakby zrobiła to moja babcia - informował Ogier.

W klasyfikacji generalnej Latvala ma za sobą Tanaka (+6,3), Paddona (+29,3), Ostberga (+49,7) i Lappiego (+58,6).

W wirtualnej klasyfikacji sezonu Ogier (212) ma za sobą Neuville'a (201) i Tanaka (199). Wśród producentów Toyota (374) jest przed Hyundaiem (338) i M-Sportem Fordem (324).

fot. Hyundai Motorsport