Rally de España 2017 - Neuville urwał koło

nie, 8 października 2017 godz. 08:59:09 skomentuj rajdy

Thierry Neuville

Thierry Neuville, który dziś próbował dogonić w klasyfikacji generalnej Rajdu Katalonii Juho Hanninena, urwał koło w swoim Hyundaiu i20 Coupe WRC. Belg za głęboko ciął jeden z zakrętów i podobnie jak wczoraj jego zespołowi koledzy urwał koło na przydrożnym kamieniu.

- To koniec. Miałem ten sam problem, co moi koledzy wczoraj. Tak już jest - mówił Neuville.

Ponad 14-kilometrowy oes Santa Marina najszybciej pokonał Kris Meeke, który wygrał już szósty oes w tegorocznym Rajdzie Katalonii, trzeci dzisiaj. Drugi ze stratą sekundy był Dani Sordo, a oesowe podium skompletował Juho Hanninen (+1,2).

- Było kilka podstępnych miejsc, ale to był czysty oes bez trudnych momentów, więc jestem szczęśliwy - podsumował Meeke.

- Przykro mi z powodu Thierry'ego i zespołu. To nie jest dobry moment dla Hyundaia. Nie mamy szczęścia - mówił Sordo.

- Ten czas nie będzie wystarczający. Martwię się o moje opony. Chciałem oszczędzić je. Zobaczymy, co zrobią inni - mówił Hanninen.

Czwarty czas uzyskał Stephane Lefebvre (+4,2). Kierowca Citroena za swoimi plecami zostawił rodaka: Sebastiena Ogiera (+5,4) oraz Otta Tanaka (+5,6). Kolejne lokaty wywalczyli Mads Ostberg (+5,9), Andreas Mikkelsen (+12,4) i Elfyn Evans (+16,8).

- Moje notatki na tym odcinku nie były dobre. Staramy się zrozumieć hiszpańskie drogi - komentował Lefebvre.

- Teraz najważniejsze jest dojechanie do mety. N odcinku pojawiły się ślady opon i olej - mówił Ogier.

- W niektórych podstępnych miejscach pojawił się olej. To nie było miłe - relacjonował Tanak.

- Sprawdzam kilka rzeczy w samochodzie. Teraz powinienem zostawić samochód w normalnym stanie i skupić się na jeździe - informował Ostberg.

- Robimy to, co musimy zrobić, by jechać dalej - mówił Evans.

W klasyfikacji generalnej Meeke ma za sobą Ogiera (+23,9), Tanaka (+25,7), Hanninena (+42,8) i Neuville'a (+2:12,1), który zaparkował swojego Hyundaia za metą odcinka.