Rajd Polski 2017 - Neuville rozpoczął pogoń

sob, 1 lipca 2017 godz. 17:28:39 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai Motorsport

Thierry Neuville, który po kapciu na szesnastym odcinku specjalnym stracił fotel lidera w klasyfikacji generalnej Rajdu Polski, popisał się drugim czasem na powtórnym przejeździe próby Gołdap i zbliżył się do liderującego Otta Tanaka na 6,1 sekundy. Blisko 15-kilometrowy oes najszybciej pokonał Hayden Paddon, który pod względem oesowym triumfów został najlepszym Nowozelandczykiem w historii. Kierowców Hyundaia na mecie dzieliło 0,5 sekundy.

- Nie czułem się tutaj tak dobrze. Starałem się poprawiać swoją jazdę w koleinie - informował Paddon.

- Muszę utrzymać się na drodze. Wiedzieliśmy, że Ogier też ma problemy. Musimy utrzymać presję. Wygrana jest możliwa - komentował Neuville.

Trzeci czas na odcinku uzyskał Stephane Lefebvre (+3,2), za którym sklasyfikowano Elfyna Evansa (+4,6), Madsa Ostberga (+5,0), Sebastiena Ogiera (+5,7) i Teemu Suninena (+6,8).

- Starałem się jechać na maksimum do końca. Na ostatnim zakręcie wjechałem na trawę, ale jest w porządku. To ciężki dzień - mówił Lefebvre.

- Było zdecydowanie lepiej. Prawdopodobnie to dla nas najlepszy odcinek w pętli. Jest najbardziej wymagający dla opon - podsumował Evans.

- Nie jest kamieniście, ale linia jest bardzo głęboka. Tak naprawdę nie prowadzisz auta - komentował Ostberg.

- Walczyliśmy, ale coś nie tak jest z silnikiem. Musieliśmy popracować nad nim. Mam nadzieję, że teraz będzie w porządku - tłumaczył Ogier.

- W koleinach byłem bardzo ostrożny. W zeszłym roku jechałem tu w samochodzie klasy R5. W tym aucie mogę być o wiele szybszy - komentował Suninen.

Dziesiątkę skompletowali Andreas Mikkelsen (+7,9), Craig Breen (+8,3) i Ott Tanak (+8,8), który doświadcza tego samego, co Mads Ostberg na Rajdzie Szwecji i jedzie bez tylnego skrzydła w swojej Fieście WRC.

- Wszystko było w porządku - mówił Mikkelsen.

- Nie jest źle. Samochód był dobry na tym odcinku. To dobre doświadczenie na przyszłość. Są duże koleiny nie ma kamieni - informował Breen.

- to było bardzo ryzykowne. Jest bardzo ciężko, ale co mam zrobić? - pytał Tanak.

- Popełniłem duży błąd w nawrocie. Pojechałem z gazem w podłodze. Znałem to miejsce bardzo dobrze i starałem się później zahamować - tłumaczył Sordo (+9,4).

- Było lepiej - krótko podsumował Hanninen (+18,0).

W klasyfikacji generalnej Tanak ma 6,1 sekundy przewagi nad Neuvillem. Trzeci jest Paddon (+30,5), czwarty Ogier (+1:34,3), a piąty Sordo (+1:39,8).

Ole Christian Veiby i Pontus Tidemand dotarli na metę odcinka z przebitymi oponami, ale to Norweg zanotował mniejsze straty i w WRC2 ma on ponad minutę przewagi nad Szwedem.

news aktualizowany...

fot. Hyundai Motorsport