Rally Australia 2017 - Neuville przełamał dominację Mikkelsena

pią, 17 listopada 2017 godz. 03:35:54 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai Motorsport

Thierry Neuville przerwał dominację Andreasa Mikkelsena na trasach Rajdu Australii i najszybciej pokonał drugi przejazd odcinka Eastbank. Belg na 19-kilometrowym oesie był o 0,1 sekundy szybszy od zespołowego kolegi.

- Może za bardzo ślizgałem się, ale starałem się atakować. Sebastien miał jakieś problemy? Jeśli nie, to ta różnica jest bardzo duża - oceniał Neuville.

- To był dobry i czysty przejazd bez problemów. Staram się utrzymać dobry rytm - mówił Mikkelsen.

Trzecim czasem może pochwalić się Kris Meeke (+0,9). Kierowca Citroena był szybszy od Haydena Paddona (+3,1), Jari-Matti Latvali (+4,8) oraz Stephana Lefebvre'a (+5,7).

- To dobry odcinek. Nie mogłem zrobić nic więcej. Jestem dość zadowolony z opon. Mam nadzieję, że to dobry pakiet na kolejny oes. Zobaczymy - mówił Meeke.

- Próbowałem mocniej zaatakować i było lepiej, ale wciąż mam miejsce na poprawę. Nie spodziewam się, by tylne opony były problemem na kolejnym oesie - mówił Paddon.

- W porządku. Mamy twarde opony i na luźnym szutrze było dobrze, ale na wyślizganym walczyliśmy - relacjonował Latvala.

- To ta sama historia. Na pierwszym odcinku złapałem kapcia i z jednym kołem zapasowym muszę zachować ostrożność - tłumaczył Lefebvre.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Craig Breen (+6,0), Esapekka Lappi (+6,2), Ott Tanak (+7,7) oraz Elfyn Evans (+10,6). Sebastien Ogier (+11,6) był jedenasty.

- Nie jestem zadowolony. Musiałem założyć jedną miękką oponę - informował Breen.

- Dałem z siebie wszystko, ale nie mogłem dobrze ocenić przyczepności. Wydaje mi się, że jadę za wolno - komentował Lappi.

- Droga jest dość śliska. Nie jest łatwo i znowu nie mamy pełnej aerodynamiki. Jedziemy patrząc przez boczne szyby - podsumował Tanak.

- Na drugich przejazdach jest trochę lepiej. Na pewno mam większą pewność siebie - komentował Evans.

- Problemy ze zmianą biegów sprawiają, że jest ciężko, ale robimy, co możemy. Myślę, że to problem z elektryką - informował Ogier.

W klasyfikacji generalnej dziesiątkę tworzą Mikkelsen, Meeke (+18,7), Neuville (+21,4), Breen (+26,2), Paddon (+28,0), Latvala (+28,7), Tanak (+32,0), Ogier (+41,0), Lefebvre (+48,5) oraz Evans (+1:00,9).

fot. Hyundai Motorsport