Rally Sweden 2018 - Neuville powiększa przewagę

sob, 17 lutego 2018 godz. 15:51:00 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai Motorsport

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul najlepiej pokonali trzy odcinki specjalne drugiej sobotniej pętli Rajdu Szwecji i przed wieczornymi superoesami załoga Hyundaia ma 18,8 sekundy przewagi nad Craigiem Breenem i Scottem Martinem. Podium jak na razie uzupełniają Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger (+30,8).

- Jest więcej śniegu. Wydaje mi się, że jeden zapas był właściwym wyborem na pętlę. Czekają nas jeszcze dwa lodowe odcinki, ale jestem całkiem zadowolony - podsumował Breen.

- Staram się jechać czysto. To był bardzo dobry przejazd. Jestem zadowolony - mówił Mikkelsen.

Czwarta lokata należy do załogi Paddon/Marshall (+38,4), a piąta do Ostberga i Eriksena (+56,5). Drugą piątkę otwierają Lappi i Ferm (+1:04,9), lepsi od Latvali i Anttili (+1:59,9).

- Jest zaskakująco ślisko. Świetnie jest widzieć tylu kibiców i dobrze jest walczyć w takich warunkach - mówił Paddon.

- Miałem dobre wyczucie. Gdy jestem pewny, to skok nie jest tak ważny. To dobry oes. Wróciłem do bazowych ustawień i prawdopodobnie pojadę tak do końca - informował Ostberg.

- Spróbuję dogonić Ostberga, ale walka jest wyrównana. Ciężko o duże różnice - mówił Lappi.

- Samochód nie jest w porządku. Coś dziwnego dzieje się z układem transmisyjnym. Raz jest nadsterowność, raz podsterowność, a silnik prawie gaśnie przy zmianie biegów. Musimy sprawdzić, o co chodzi. Jutro zmienimy dyferencjał. Jazda była okropna - relacjonował Latvala.

Punktowaną dziesiątkę jak na razie zamykają duety Suninen/Markkula (+2:16,1), Tanak/Jarveoja (+3:41,1) oraz Ogier/Ingrassia (+4:22,1). Jedenaste miejsce zajmują Evans i Barritt (+4:49,0).

- To był trudny oes. Wystarczy poprawić się i wykonywać lepszą pracę - mówił Suninen.

- Jak bardzo jestem rozczarowany? Jestem naprawdę szczęśliwy - mówił Tanak pytany o zajście z poprzedniego odcinka.

- Hopa była jedynym plusem tego odcinka. Przynajmniej bawiliśmy się na pierwszej pętli. Teraz niewiele mogę zrobić - tłumaczył Ogier.

- Nie mam kolców w oponach. Musimy ocenić sytuację, ale dwa koła zapasowe mogły być lepszym wyborem - informował Evans.

Drugi przejazd odcinka Vargåsen najszybciej pokonał Thierry Neuville. Belg był szybszy od Andreasa Mikkelsena (+4,0), Craiga Breena (+4,8), Haydena Paddona (+8,1) i Madsa Ostberga (+8,5).

W WRC2 czołową trójkę tworzą załogi Katsuta/Salminen, Tidemand/Andersson (12,1) i Veiby/Skjaermoen (+24,3).

fot. Hyundai Motorsport