Neuville: Posiadanie Loeba to wielki atut dla Hyundaia

pią, 14 grudnia 2018 godz. 09:15:39 skomentuj rajdy

Thierry Neuville

Thierry Neuville z dużym entuzjazmem przyjął informację o zaangażowaniu Sebastiena Loeba przez Hyundai Motorsport. W przyszłym roku dziewięciokrotny mistrz świata wystartuje w sześciu rundach WRC za kierownicą i20 Coupe.

- Oczywiście to dobrze, że będziemy mieli Loeba w zespole. To jest coś, na co czekałem dla Hyundaia, aby wreszcie walczyć o tytuł, a nawet dwa - komentował sytuację Thierry Neuville dla lesoir.be.

Belg, związany z Hyundaiem od samego początku projektu w mistrzostwach świata, w sezonie 2018 do ostatniej rundy walczył o tytuł, ostatecznie przegrywając rywalizację z Sebastienem Ogierem.

Został również zapytanym czy zgodzi się z opinią, że jego koledzy z ekipy nie byli zbyt pomocni dla niego, ani dla zespołu, w walce o tytuły w obydwóch klasyfikacjach.

- Nie chciałbym mówić negatywnych rzeczy na temat Andreasa i Daniego, którzy też miewali pecha, ale również byli skuteczni w pewnych okolicznościach. Chcę jedynie powiedzieć, że skład będzie mocniejszy, a Hyundai bardziej na tym skorzysta. Posiadanie Loeba u nas to wielki atut.

- Zobaczymy co będzie działo się w trakcie sezonu, ale nie zaliczy pełnych mistrzostw i jest oczywiste, że Seb nie będzie walczył o tytuł. Jest tu po to, aby wzmocnić zespół jako całość, dlatego go zatrudniono - odniósł się z kolei do pytania, czy będzie mógł liczyć na pomoc Francuza, tak jak było w przypadku Sebastiena Ogiera i poleceń zespołowych w M-Sporcie.

Czy Neuville zapyta Loeba o jakieś rady pod kątem rozwoju samochodu? Nie, myślę, że to pójdzie bardziej w drugim kierunku. Sądzę, że prawdopodobnie to on poprosi mnie o jedną czy dwie wskazówki..

fot. XPB