Rally Sweden 2018 - Neuville pamiętał zeszły rok

sob, 17 lutego 2018 godz. 18:10:19 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai Motorsport

Thierry Neuville nie popełnił zeszłorocznego błędu i po zanotowaniu czwartego czasu na superoesie w Karlstad umocnił się na fotelu lidera Rajdu Szwecji. Blisko dwukilometrowa próba padła łupem Otta Tanaka, który był szybszy od Madsa Ostberga (+0,3), Jari-Matti Latvali (+0,6), Sebastiena Ogiera (+0,8) i wspomnianego Neuville'a (+0,8).

- Jest inaczej niż w czwartek. Pojawiła się spora koleina i jest bardzo ślisko - informował Tanak.

- Nie jest źle. Na tym odcinku chodzi o to, by nie stracić czasu. To był przyzwoity przejazd - informował Ostberg.

- Samochód na linii jest w porządku, ale w koleinie jest okropnie. Wieczorem zmienimy dyferencjał. Musimy to zrobić - mówił Latvala.

- Nasze opony były w porządku, ale od czwartku jest tu śnieg, więc nawierzchnia jest luźniejsza. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego - mówił Ogier.

- Mamy całkiem dobrą przewagę. Pamiętam, co wydarzyło się tutaj w zeszłym roku i to się nie powtórzy - podsumował Neuville.

Drugą piątkę na odcinku utworzyli Esapekka Lappi (+1,2), Andreas Mikkelsen (+1,3), Craig Breen (+1,7), Elfyn Evans (+1,9) oraz Hayden Paddon (+2,3).

- To był całkiem dobry dzień. To stabilny start - komentował Lappi.

- Możliwe, że tracę za dużo, by go dogonić [Breena-red.], ale jest to możliwe. Zobaczymy, jak będzie po kolejnym odcinku - komentował Mikkelsen.

- Dzisiaj czeka nas jeszcze jeden oes, ale jak na razie wydaje się, że dobrze dobraliśmy opony. Mam tylko jeden zapas. Dzisiaj było miło i dobrze byłoby, gdyby stało się to normalnością - podsumował Breen.

- Liczyłem na nieco więcej, ale to wszystko, co mogłem zrobić - mówił Paddon.

- To nie jest mój ulubiony oes. Nie czuję się pewnie. Jutro musimy się poprawić - mówił Suninen (+2,7).

Po piętnastu odcinkach czołową piątkę tworzą Neuville, Breen (+19,7), Mikkelsen (+31,3), Paddon (+39,9) oeaz Ostberg (+56,0).

fot. Hyundai Motorsport