Rally Italia Sardegna 2018 - Neuville najszybszy

pią, 8 czerwca 2018 godz. 17:49:59 skomentuj rajdy

Thierry Neuville

Thierry Neuville wygrał drugi przejazd odcinka Tergu-Osilo, ale odrobił tylko 0.4s do prowadzącego w Rajdzie Sardynii Sebastiena Ogiera.

- Nie jest łatwo, odcinek był dość dziurawy. Starałem się pokonać tę pętlę z mniejszą ilością miękkich opon, więc mamy ich więcej na resztę weekendu. Może byłem zbyt ostrożny w prowadzeniu samochodu – powiedział Thierry Neuville.

- Jak do tej pory to jest dobra pętla – komentował Ogier, który w pewnym momencie miał problem ze zmianą biegów.

Trzeci czas należał do trzeciego w generalce Otta Tanaka (+1.6s).

- Robimy co w naszej mocy, ale jest jak jest w obecnej chwili – mówił wyraźnie niezadowolony Ott Tanak. – Nie wiem dlaczego tracimy prędkość.

Czwarty był niepocieszony swoim tempem Jari-Matti Latvala (+2.8s). Teemu Suninen oszczędzał opony (+3s).

- Cisnąłem, ale czas nie jest dobry. Nie jestem zadowolony – przyznał Jari-Matti Latvala. – Nie wiem dlaczego nie mamy prędkości. Miałem jedną twardą oponę, ponieważ nie chciałem używać wszystkich miękkich.

- Poprzedni odcinek był ok – zgodził się Suninen. – Teraz oszczędzałem opony, ale za bardzo, bowiem końcówka odcinka była mokra i nie wpłynęło to na nie zbytnio. Straciłem na tym kilka sekund.

- Myślałem, że wszystko poszło dobrze, jechałem czysto, ale czas jest zły. Ciężko mi znaleźć idealną prędkość – przyznał Esapekka Lappi notując 4.5s straty na odcinku o długości 14.14 km.

Kolejne miejsca zajęli Elfyn Evans (+5.6s), Hayden Paddon (+9.3), Craig Breen (+10.7s), Mads Ostberg (+12.2s).

- Nie dzieje się nic złego, ale kiedy ma się trzynaście minut straty to co można zrobić – komentował Elfyn Evans. – Musimy dotrzeć do końca rajdu, chroniąc punkty wśród producentów i poznając nowe oesy.

- To prawie niemożliwe, aby trafić z właściwym wyborem opon – narzekał Paddon. – Powinny działać te twarde, ale wygląda na to, że wszystko co dzisiaj robimy, robimy źle.

- Znowu założyłem tu twarde opony, ponieważ nie mamy nic do stracenia, ale wciąż jest wilgotno. To nie jest dzień jakiego chcieliśmy – powiedział Craig Breen.

Łukasz Pieniążek uzyskał drugi czas w WRC2. Jan Kopecky pokonał polską załogę o 2.1s. Stephane Lefebvre był trzeci (+2.7s).