Neuville ma przewagę

czw, 8 listopada 2018 godz. 14:25:50 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai

Thierry Neuville podkreśla, że wciąż ma przewagę w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2018, choć to Sebastien Ogier jest liderem i wyprzedza Belga o trzy punkty przed kończącym tegoroczną rywalizację Rajdem Australii.

Zawodnik Hyundai Motorsport stracił prowadzenie w mistrzostwach po Rajdzie Katalonii, gdzie zajął czwarte miejsce, podczas gdy Ogier finiszował na drugiej pozycji.

To jednak oznacza, że Ogier będzie czyścił trasę podczas pierwszego dnia zamykającego sezon Rajdu Australii, na wysuszonych, szutrowych oesach.

Do zdobycia pozostaje 30 punktów.

Zapytany, kto wg niego ma przewagę w walce o mistrzostwo, Neuville odpowiedział serwisowi Autosport: - Nie Seb.

Żartował: - Nadszedł czas, aby ktoś inny czyścił drogę.

- Myślę, że lepiej być na drugim miejscu i tylko kilka punktów z tyłu
– kontynuował. - Oczywiście to zawsze ciężko określić. Jeśli będę miał problem, on zostanie mistrzem. Uważam, że to nie jest najbardziej niekomfortowa sytuacja.

- Strata jest niewielka. Będzie intensywnie i ciekawie - uznał.

Ogier podkreślił niedawno, że wolał zdobyć przewagę punktową. Nie zastanawiał się, czy odpuścić podczas Rajdu Katalonii, zostawiając Neuville'a na pierwszym miejscu przed Rajdem Australii.

- Ciesze się, że jadę tam będąc na czele mistrzostw - powiedział Francuz. - Będzie ciężko, wszyscy o tym wiemy. Jednak lepiej jest mieć punkty na koncie. Zawsze to powtarzałem.

- Szczerze powiedziawszy nie zastanawiałem się nad taką taktyką. To nie możliwe, aby pomyśleć o tym, by tracić czas i punkty, chcąc mieć lepszą pozycję na drodze w Australii.

Neuville wygrał Rajd Australii w zeszłym roku. Sebastien Ogier triumfował tam w sezonie 2014 i 2015, za każdym razem otwierając trasę.