Neuville: Jesteśmy z zespołem gotowi na nowy rajd

czw, 13 września 2018 godz. 13:42:52 skomentuj rajdy

Thierry Neuville

Lider mistrzostw świata, Thierry Neuville rozpoczął rajd Turcji od uzyskania najlepszego czasu na odcinku testowym. Belg, który wczoraj podpisał nowy, trzyletni kontrakt z Hyundai Motorsport, był szybszy o 1,5s od Sebastiena Ogiera.

Neuville przyznaje, że komfortowo czuje się za kierownicą i20 WRC. Zapewnia, że wraz z zespołem są dobrze przygotowani do rajdu i do walki o utrzymanie, a nawet powiększenie prowadzenia w klasyfikacji mistrzostw.

Przed rozpoczynającą się dziś wieczorem rywalizacją Neuville ma 23 punkty przewagi nad Ogierem.

- Byliśmy najszybsi dzisiaj rano na odcinku testowym przed Rajdem Turcji. To oznacza, że czujemy się dobrze w Hyundaiu i20 WRC. Wraz z zespołem jesteśmy gotowi na stawienie czoła tej nowej imprezie - powiedział Thierry Neuville.

- Oczywiście będzie ciężko. Trzeba wziąć wiele rzeczy pod uwagę, jeśli chcemy mieć jak najlepsze szanse na podium – dodał. - Musimy odnaleźć od razu dobry rytm, ale jednocześnie inteligentnie podejść do tego rajdu. Celem jest utrzymanie przewagi w mistrzostwach, a jeśli to będzie możliwe, powiększenie jej. Zobaczymy, czego uda nam się dokonać.