Rallye Automobile de Monte-Carlo 2018 - Neuville: Czuję się pewnie

śro, 24 stycznia 2018 godz. 23:06:40 skomentuj rajdy

Thierry Neuville

Hyundai Motorsport ma za sobą udany odcinek testowy przed Rajdem Monte-Carlo. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul uzyskali najlepszy czas. Ich koledzy z zespołu - Dani Sordo oraz Carlos Del Barrio, zajęli drugie miejsce.

Zobacz również: Testowy dla Neuville'a

- Sezon 2018 oficjalnie rozpoczęty. Dzisiaj wszystko poszło dobrze, jako że uzyskaliśmy najlepszy czas na odcinku testowym przed Rajdem Monte-Carlo. Przed nami długa droga, ale odczucia są dobre, motywacja jest duża i jesteśmy gotowi na jutro - powiedział Thierry Neuville.

- Czuje się pewnie. Wszyscy są podekscytowani nowym sezonem i naprawdę nie mogę się doczekać. To duże wyzwanie, ale będzie dobrze – dodał.

- Odcinek testowy był dobry - uznał Ott Tanak [trzeci czas]. - Od samego początku miałem dobre odczucia i nie miałem na co narzekać, jeśli chodzi o samochód. Rajd będzie zupełnie inny w porównaniu do shakedownu, ze skomplikowaną pogodą, ale przynajmniej na początku mamy dobre wyczucie samochodu. Nocne oesy na początku rajdu będą dużym wyzwaniem. Mam nadzieję, że jutro wieczorem będziemy w dobrej pozycji.

- Odcinek testowy był suchy na początku, chociaż było kilka zabłoconych zakrętów - komentował Kris Meeke [czwarty czas]. - Poziom przyczepności stopniowo spadał, gdy na oesie pojawiło się więcej samochodów, ale mimo to wykorzystaliśmy sesję do przejrzenia różnych opon i sprawdzenia jednej czy dwóch rzeczy. Jestem zadowolony z końcowego testu. Czasy nie były szczególnie reprezentatywne, ale odczucia są dobrym wskaźnikiem i było w porządku.