Neuville chciałby wsparcia kolegów

śro, 1 sierpnia 2018 godz. 12:53:00 skomentuj rajdy

Thierry Neuviile | fot. Hyundai

Lider mistrzostw świata - Thierry Neuville, nie ukrywa, że również chciałby takiej pomocy ze strony kolegów z zespołu, jaką otrzymał Sebastien Ogier w minionym Rajdzie Finlandii.

M-Sport zdecydował się na team orders podczas ósmej rundy WRC, dzięki czemu Sebastien Ogier ukończył rajd na piątym miejscu, kosztem Elfyna Evansa oraz Teemu Suninena. Został sklasyfikowany o cztery pozycje wyżej, niż lider mistrzostw Thierry Neuville.

Hyundai Motorsport nie był w stanie zaoferować takiej samej pomocy Belgowi. Andreas Mikkelsen odpadł z rywalizacji o wysokie pozycje już podczas pierwszego dnia, po zaliczeniu dachowania. Hayden Paddon ukończył rajd na czwartym miejscu, z bardzo dużą przewagą nad Thierrym.

W klasyfikacji mistrzostw przewaga Neuville'a nad Ogierem stopniała do 21 punktów. Belg ograniczył straty notując na power stage czas lepszy od kierowcy Forda – był czwarty, a Francuz szósty.

- Chciałbym otrzymać taką pomoc. Przynajmniej Craig Breen pomógł mi na Power Stage, rozdzielając mnie i Ogiera - powiedział Neuville.

- To było satysfakcjonujące po walce i biorąc pod uwagę wsparcie, jakie otrzymał Ogier. Ograniczyliśmy straty i zabieramy do Niemiec 21-punktową przewagę - dodał.

- M-Sport odegrał swoją strategię. Gdyby tego nie zrobili, zająłby siódme miejsce, a ja dziewiąte. To część rajdów i to jest ok. Zrobilibyśmy dokładnie to samo.

- Wynik, który osiągnęliśmy, nie jest dobry, ale nie jest też aż tak zły.