Rally of Turkey 2018 - Neuville celuje w Power Stage, Kajto najszybszy w WRC 2

nie, 16 września 2018 godz. 09:48:06 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai Motorsport

Powracający na trasy w systemie Rally2: Thierry Neuville uzyskał najlepszy czas na pierwszym przejeździe odcinka Marmaris. Kierowa Hyundaia na ponad 7-kilometrowej próbie był o 2,4 sekundy lepszy od Madsa Ostberga i o 4,9 sekundy od Sebastiena Ogiera. Wszyscy kierowcy z wyjątkiem Sebastiena Ogiera zabrali z serwisu sześć twardych opon. Mistrz świata postawił na pięć twardych.

-Każdy punkt jest ważny. Z niecierpliwością czekamy na Power Stage - mówił Neuville.

- Mam dobre wyczucie auta. Piątek był dobry, ale wczoraj nie pojeździliśmy za dużo. Jestem zrelaksowany i chcę zbudować moc - podsumował Ostberg.

- Dzisiaj mamy krótki dzień. Trudno zaakceptować wczorajsze problemy. Ciężko walczyliśmy i popełniłem głupi błąd na wolnym zakręcie. Jedynym wytłumaczeniem jest, że moja głowa mogła przez chwilę nie działała poprawnie - podsumował Ogier.

Za oesowym podium sklasyfikowano Elfyna Evansa (+7,1), Otta Tanaka (+8,2), Jari-Matti Latvalę (+10,2) i Haydena Paddona (+14,3). Andreas Mikkelsen stracił 17,8 sekundy, a Teemu Suninen osiemnaście.

- Chciałem tylko przejechać ten oes - komentował Evans.

- Jestem mocno skoncentrowany. Zobaczymy, co się wydarzy. Wygląda na to, że Jari-Matti nie chce za bardzo zwalniać - informował Tanak.

- Pojechałem spokojnie. Chcemy być mądrzy - mówił Latvala.

- Plan zakłada zachowanie ostrożności, ale mimo to może wiele się zdarzyć. Na drodze są spore kamienie - komentował Paddon.

- Dziś jedziemy w bezpiecznym trybie. Bardzo ważne jest, by zdobyć punkty i nie podejmować ryzyka. To jak niedzielny rejs - mówił Mikkelsen.

- To dobry oes. Ma trochę wszystkiego. Power Stage będzie wymagający - oceniał Suninen.

Po czternastu odcinkach czołową szóstkę tworzą Tanak, Latvala (+15,1), Paddon (+1:16,6), Suninen (+3:32,0), Mikkelsen (+6:35,0) i Soberg (+12:14,0).

W WRC 2 oes na swoje konto zapisał Kajetan Kajetanowicz. Polak był o 4,4 sekundy szybszy od Simone Tempestiniego i o pięć sekund lepszy od Jana Kopecky'ego. Czech przewodzi stawce po czternastu odcinkach i ma 43,9 sekundy przewagi nad Simone Tempestinim. Trzeci jest Chris Ingram (+1:36,8), a czwarty Kajetanowicz (+3:03,3).

fot. Hyundai Motorsport