Rally Sweden 2017 - Nandan sfrustrowany po Szwecji

śro, 15 lutego 2017 godz. 13:35:35 skomentuj rajdy

Michel Nandan | fot. Hyundai Motorsport

Szef zespołu Hyundai Motorsport, Michel Nandan, obawia się, że Thierry Neuville nie odrobi w tym sezonie straconych podczas pierwszych dwóch rund WRC 2017 punktów. Belg dwukrotnie tracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej, gdy miał sporą przewagę.

- To naprawdę frustrujące, zwłaszcza że wykonaliśmy dobrą pracę z samochodem. Auto jest konkurencyjne, ale popełniliśmy błędy. Rozumiem przygodę na Monte. To mogło się zdarzyć na każdym rajdzie, ale nie na superoesie. To było delikatne dotknięcie i duży błąd. To nie powinno zdarzyć się na dwóch kilometrach odcinka. Musi wyciągnąć z tego wnioski i skoncentrować się na Meksyku - mówił Nandan dla Autosportu.

- To dopiero początek, ale nie odrobimy straconych punktów. Teraz musimy patrzeć w przód i myśleć o kolejnej rundzie - dodał.

Thierry Neuville obecnie sklasyfikowany jest na ósmym miejscu i w swoim dorobku ma osiem punktów. Do prowadzącego Jari-Matti Latvali traci on 40 oczek. Hyundai z dorobkiem 40 punktów jest trzeci, 33 punkty za liderującą Toyotą.

fot. Hyundai Motorsport