Najlepsi spoza Estonii

sob, 16 lutego 2013 godz. 17:18:52 skomentuj rajdy

Rzeźnik/Mazur | Fot. FacebookMaciej Rzeźnik i Przemysław Mazur okazali się najlepszą zagraniczną załogą Võrumaa Talveralli - pierwszej rundy mistrzostw Estonii, drugiej rundy Baltic Winter Rally Cup. Polska załoga finiszowała na 9 miejscu, trzecim w 4WD Plus. Po przygodach, 16 pozycję zajęli Grzegorz Dul i Paweł Drahan.

Zwycięzcą rajdu został Georg Gross, który wrócił na oesy po półrocznej przerwie. Najszybszy na wszystkich siedmiu odcinkach, kierowca Focusa 08 wyprzedził o 53 sekundy Timmu Kõrge, triumfatora N-ki. Czołową trójkę uzupełnił Sander Pärn.

Maciej Rzeźnik, trzeci raz z rzędu startujący w Võrumaa Talveralli, na pierwszych trzech oesach był dwunasty, a następnie dziesiąty, jedenasty, dziesiąty - i dziewiąty na końcowym Võru Inn Power Stage.

- Na OS 4 dopadł nas pech:-( - informował na FB Grzegorz Dul. - Na bardzo szybkim zakręcie uderzyliśmy w bandy. W efekcie nieplanowana przerwa w głębokim śniegu i musieliśmy pod prąd wracać na trasę. Straciliśmy przez to do czołówki kilkadziesiąt sekund a może więcej (...). Na OS 6 przestrzeliłem ciasny lewy zakręt i wiadomo, jakie były tego skutki. Niepotrzebna strata czasu, którego już nie ma szans odrobić, bo przed nami ostatni najkrótszy odcinek.

Aleksiej Łukjaniuk, trzeci do OS 5, stracił 9 minut na próbie Nordea z powodu przebicia opony. Raul Jeets odpadł po awarii skrzyni biegów na OS 1. Przebicie opony na OS 5 wyeliminowało Siima Plangiego, początkowo czwartego w wynikach.