Rallye Deutschland 2013 - Na szczęście nie ma złamań

pią, 23 sierpnia 2013 godz. 19:35:54 skomentuj rajdy
Tagi: kosciuszko

Kościuszko/Szczepaniak

Załoga LOTOS Rally Team nie wystartuje do sobotniego etapu Rajdu Niemiec. Michał Kościuszko, który doznał urazu kręgosłupa podczas pierwszego piątkowego odcinka specjalnego, musiał wycofać się z dalszej rywalizacji.

Z parku serwisowego po pierwszej dzisiejszej pętli Michał Kościuszko został odwieziony do szpitala, gdzie przeszedł serię badań. Postawiona diagnoza nie pozwoliła mu na dalszy udział w rajdzie.

- Na szczęście nie ma złamań, ale uraz jest na tyle poważny, że lekarze wykluczyli mój powrót na trasę w dniu jutrzejszym. Otrzymałem silne leki przeciwbólowe i mam nadzieję, że wieczorem będę mógł wrócić do hotelu. Bardzo żałuję, że musiałem rajdówkę zamienić na karetkę i że nie wrócimy jutro na trasę rajdu. Teraz najważniejsza będzie rehabilitacja w Polsce i odzyskanie pełnej sprawności na Rajd Polski - powiedział ze szpitala w Trewirze Michał.

Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Rally Team jest Grupa LOTOS. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka paliw LOTOS Dynamic, marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull. Wsparcie medialne zapewnia RMF FM oraz TVP Sport.

Informacje dotyczące startów Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka są dostępne na stronie http://www.lotosrallyteam.pl/, a także na profilu „Emocje do pełna” http://www.facebook.com/EmocjeDoPelna

tvp.pl