Rajd Zamkowy 2017 - Mówią przed Zamkowym

pią, 19 maja 2017 godz. 17:10:02 skomentuj rajdy

Rallylab

ROBERT STAJER (RALLYLAB): - Mistrzostwa Śląska rozpoczynamy mocnym akcentem, a Rajd Zamkowy będzie dla wszystkich dużym wyzwaniem. Przed nami zupełnie nowe próby i silna konkurencja. W naszym zespole pojawią się bardzo szybcy zawodnicy. Tomek Zbroja zawsze imponuje swoim tempem i wierzę, że w ten weekend osiągnie świetny wynik. Tomek Wróblewski w tamtym roku zaprezentował tu bardzo dobre tempo i na pewno będzie w stanie je teraz powtórzyć. Trzymajcie za nas kciuki!

Maciej HawroMACIEJ HAWRO: - Chociaż będzie to mój trzeci sezon w Mistrzostwach Śląska to do tej pory nie mieliśmy jeszcze okazji pojawić się na starcie w Będzinie. Onboardy jasno pokazują, że w ten weekend odcinki zapowiadają się naprawdę mega trudne i wymagające dla samochodów. Cieszę się z tych kilku łączników szutrowych, jakie przygotował organizator. Przed tym sezonem sporo czasu spędziłem na jazdach po szutrowym torze i czuje się dużo pewniej na luźnej nawierzchni. Dobór opon będzie bardzo ważny, a sama rywalizacja przez to dużo ciekawsza, dla kibiców i samych załóg. Stajemy po raz kolejny do walki w PPC, który od kilku lat jest najbardziej wyrównaną i wymagającą klasą. W tym roku wygląda, że będzie podobnie. Zebrała się naprawdę mocna grupa zawodników. Myślę, że każda z tych załóg ma szansę na zwycięstwo w Rajdzie Zamkowym. My również ruszymy do tego rajdu mocno zmotywowani. Plan na ten rok to praca nad dobrym tempem i czysta, równa jazda, a przede wszystkim unikanie błędów, które zawsze są kosztowne. Cel, jaki sobie stawiamy to walka o podium w klasie. Samochód przeszedł gruntowny przegląd i dużo w niego włożyliśmy pracy. Wierzę, że i Citroen i my jesteśmy dobrze przygotowani na tegoroczne wyzwania.

W sezonie 2017 nasze starty możliwe będą dzięki zaangażowaniu firm; OSK DO CELU - szkoła nauki jazdy, Full Invest, HAW-MED - Centrum Medycyny Pracy, Studio Lizart i Racing Shop. O obsługę serwisową i rajdówkę dbać będą Garage Masters oraz ATP MOTORSPORT z Opola, a stroną medialną naszych startów zajmą się Buchti.pl Promotion, Krzystof Klimek - fotografia motoryzacyjna oraz lancut.gada.pl”