RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 - Mówią przed Rajdem Katalonii

czw, 18 października 2018 godz. 12:14:49 skomentuj rajdy

Pieniążek/Mazur

ŁUKASZ PIENIĄŻEK:  - Bardzo lubię klimat Katalonii i Hiszpanii ogólnie, więc motywacja i nastrój przed rundą są na najwyższym poziomie. Hiszpanie kochają sporty motorowe, a na trasach czuć ich doping i zaangażowanie, więc aż chce się cisnąć. Przed nami jeden dzień szutrowy i dwa asfaltowe - jazda dobrym tempem będzie dużym wyzwaniem nie tylko dla nas, ale i całego zespołu. W naszej kategorii zgłoszonych jest 21 załóg, same szybkie nazwiska, więc zapowiada się piękna rywalizacja.

PRZEMYSŁAW MAZUR: -  Konkurencja w WRC 2 z reguły jest bardzo silna i nie inaczej będzie w Katalonii. Czeka nas świetny rajd, zarówno dla kibiców, jak i zawodników. Na pewno nie będzie łatwo, jednak znamy ten rajd z zeszłego roku i damy z siebie wszystko. Realnym miejscem na ten moment wydaje się być 5. w naszej klasie. To był nasz cel na początku sezonu i wszystko wskazuje na to, że jest szansa go zrealizować.

Kajetan KajetanowiczKAJETAN KAJETANOWICZ: - Rajd Hiszpanii jest wyjątkowy i nie skłamię mówiąc, że marzyłem o tym starcie. Wymaga perfekcyjnego przygotowania od całego zespołu, który musi szybko dostosowywać się do różnych warunków. Konkurencja w mistrzostwach świata zawsze jest na najwyższym poziomie i jesteśmy na to gotowi. Chcemy dostarczyć kibicom wielu emocji, bo wiem, że śledzą nasze poczynania i dopingują w walce. Mój sezon, choć debiutancki, daje nam wszystkim wiele radości i wielki bagaż doświadczeń, które krok po kroku chcę wykorzystywać.