Rally Argentina 2018 - Mówią po Rajdzie Argentyny

pon, 30 kwietnia 2018 godz. 08:58:41 skomentuj rajdy

Ott Tanak/Martin Jarveoja

OTT TANAK: - Moje pierwsze zwycięstwo z zespołem jest bardzo wyjątkowe. Szybko poprawiamy samochód i to mi się podoba. Czułem się bardzo pewnie. Wspaniale jest widzieć, jak zespół mnie wspiera. Zdominowanie takiego rajdu po raz pierwszy jest bardzo przyjemne, ale nie było łatwe. Wcześniej w trakcie weekendu mocno cisnąłem. Wraz z rosnącą przewagą, kontrolowaliśmy to co raz bardziej. Kierunek jest dobry i zbliżamy się w mistrzostwach. To nadal dość wczesny etap sezonu. Musimy dalej tak postępować w nadchodzących rajdach.

ESAPEKKA LAPPI: - Wyciągam pozytywne wnioski z mojego pierwszego startu w Rajdzie Argentyny. Moja prędkość była lepsza niż się spodziewałem. Pomagało to, że mieliśmy tu najlepszy samochód. Ott kontrolował cały rajd, gratulacje dla niego. Mieliśmy sporo problemów z przebitymi oponami w trakcie weekendu i musimy to przejrzeć, co je powodowało. Chociaż było wiele rzeczy, które powodowały, że traciliśmy czas, przejechaliśmy wszystkie oesy zdobywając doświadczenie. Pierwsza część sezonu nigdy nie była łatwa, z imprezami, na których nie mieliśmy doświadczenia. Były jednak pozytywne momenty i zabieramy je do Portugalii.

THIERRY NEUVILLE: - Cieszę się, że stanąłem na podium. Zespół wykonał wspaniałą pracę i jestem ogromnie wdzięczny za wkład wszystkich. Wiedzieliśmy, że musimy cisnąć, aby zdobyć jak najwięcej punktów od Seba.

DANI SORDO: - To było bardzo pozytywne wydarzenie dla zespołu. Czasy odcinków były wyrównane przez cały weekend. Cieszę się z mojego drugiego podium z Carlosem.

ANDREAS MIKKELSEN: - Po pierwsze gratulacje dla naszych kolegów z zespołu za podium. Chcielibyśmy walczyć o wyższe lokaty, ale niestety nie pomogła strata czasu w piątek. Mieliśmy pozytywny ostatni dzień.

SEBASTIEN OGIER: - W ten weekend była niesamowita atmosfera i nigdy nie widziałem tak wielu kibiców na odcinkach. To nie był łatwy rajd dla nasi musimy popracować nad niektórymi obszarami, aby poprawić się. Jednak wyjeżdżając z tak trudnej imprezy z szesnastoma punktami, nie jest źle.

ELFYN EVANS: - Biorąc wszystko pod uwagę, szóste miejsce nie jest złym wynikiem i dobrze było zdobyć punkty. Tempa nie miałem w ten weekend. To było rozczarowujące, nie po to przyjechaliśmy tu. Musimy to przeanalizować w celu zrozumienia, co się stało. Inżynierowie sprawdzą danie i mam nadzieję, że coś odzyskamy na Portugalię.

TEEMU SUNINEN: - To był trudny weekend, ale muszę powiedzieć, że samochód był niesamowity. Prowadził się przyjemnie. Z tej strony rajd mi się podobał, choć wolałem być szybszy. W piątek nie uzyskiwaliśmy dobrych rezultatów i to dało nam najgorszą pozycję startową na pozostałe dwa dni. Tak jest dla wszystkich, musimy pracować nad lepszym piątkiem, byśmy mieli lepszą pozycję startowa w trakcie weekendu. Ogólnie to było dobre doświadczenie, nie łatwe, ale dobre.

KRIS MEEKE: - To był dla nas dobry dzień (niedziela), zrobiliśmy test przed Portugalią. Wyczucie samochodu było dobre. Pomijając to i frustrację po nie zdobyciu wyniki, na który zasłużyliśmy, najważniejsze dla mnie jest to, że poprawki wprowadzone w ten weekend do C3 WRC pozwoliły nam na większą regularność. Czułem się pewnie przez cały weekend, nawet walcząc o podium. Czułem cały czas, że mam sytuację pod kontrolą i musimy dalej iść w tym kierunku.