Motocrossowe gwiazdy w WRC

czw, 6 grudnia 2018 godz. 09:42:31 skomentuj rajdy

Hyundai Tony'ego Cairolego

Zespół HMI przywiózł na Monza Rally Show trzy Hyundaie WRC starszej generacji. Z numerem startowym 1 pojedzie Piero Longhi - dwukrotny mistrz Włoch, przed miesiącem zwycięzca Franciacorta Rally Show za kierownicą Hyundaia.

Tony Cairoli, który w tym roku rozminął się z dziesiątym tytułem mistrza świata w motocrossie, szósty raz wystartuje w Monza Rally Show. Nową pilotką Sycylijczyka została Eleonora Mori. Przed rokiem Cairoli zajął czwarte miejsce w rajdzie. W 2015 wygrał Masters' Show pokonując w finale Thierry'ego Neuville'a.

Numer 22 nakleją na Hyundaia Chad Reed i Nicola Arena. 36-letni Australijczyk z Kurri Kurri w Nowej Południowej Walii, Reed jest dwukrotnym mistrzem świata w Supercrossie. W lutym pobił rekord Mike'a LaRocco, zaliczając najwięcej startów w AMA Supercross.