Monte bez Loeba

wto, 21 listopada 2017 godz. 08:47:04 skomentuj rajdy
Tagi: Loeb

Sébastien Loeb | Fot. Wales Rally GB

Yves Matton wykluczył start Sébastiena Loeba i Daniela Eleny w Rallye de Monte-Carlo 2018. Rekordziści rajdu z siedmioma zwycięstwami, Loeb i Elena mieliby zbyt mało czasu po Dakar Rally, który kończy się 20 stycznia - dwa dni przed rozpoczęciem zapoznania z trasą pierwszej rundy mistrzostw świata.

- Co do kierowców na następny sezon, wkrótce ogłosimy nasze plany - powiedział szef Citroën Racing. - To kwestia najbliższych tygodni, ponieważ przygotowania do Rajdu Monte Carlo rozpoczną się w grudniu. Jedno mogę potwierdzić - Sébastien Loeb nie będzie uczestniczył w pierwszej rundzie sezonu. Fakt, że Monte rozpoczyna się parę dni po Rajdzie Dakar oznacza, że Sébastien nie mógłby stanąć na starcie.

Przygotowania do sezonu 2018 w naszym biurze projektowym, bazie zespołu i na testach rozpoczęły się kilka miesięcy temu. C3 WRC przechodzi nieustanny rozwój. Kilka poprawek już wprowadziliśmy, inne czekają na zaakceptowanie w zależności od homologacji. Ekipa techniczna kierowana przez Christophe Besse'a, posiada klarowną wizję tego, co należy poprawić w samochodzie. Czasy uzyskiwane w Hiszpanii, Walii i Australii pozwalają nam wierzyć, że samochód jest konkurencyjny.