Cyprus Rally 2014 - Mistrzowie Gravel Masters

nie, 21 września 2014 godz. 15:21:52 skomentuj rajdy

Kajetanowicz/Baran | Fot. ERCYazeed al-Rajhi wyprzedził Kajetana Kajetanowicza o sekundę na Asinou 2, przedostatnim odcinku Cyprus Rally. Strata polskiej załogi wzrosła do 34,4 sekundy. Trzeci w wynikach, Abdulaziz al-Kuwari ustępuje Kajetanowiczowi o 36,2 s.

- To był dobry przejazd - ocenił Yazeed al-Rajhi. - Nie ma potrzeby, żeby atakować. Musimy tylko kontrolować sytuację. Mamy perfekcyjny setup.

- Jesteśmy zadowoleni - mówił Kajetan Kajetanowicz. - To bardzo techniczny odcinek. Ostatnia część jest szybsza, z innym szutrem. Bardzo dobrze się nam jedzie. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Zostaliśmy mistrzami Gravel Masters - prawdopodobnie, ale bardzo się cieszymy.

Abdulaziz al-Kuwari stracił 5,5 sekundy. - To był dobry odcinek. Fajnie się jechało. Muszę podnieść samochód na następny oes, bo jest dużo kolein.

- Trzymamy kciuki, żeby dojechać do mety - powiedział Craig Breen. - Nie ukończyłem rajdu od marca. Meta jest ważna dla teamu.

Khalid al-Qassimi traci 31,8 sekundy do podium. - Na szybkich odcinkach samochód bardzo dobrze pracuje. Staramy się zrównoważyć setup. Nadal mamy kłopoty ze zbyt wysoką temperaturą silnika.

- Było OK, ciężko, ale w tej chwili staram się tylko dojechać do mety, nic więcej - wyjaśnił Bruno Magalhães. - Próbuję oszczędzać samochód. Dużo się nauczyłem, zebraliśmy dużo doświadczenia i z pewnością jeżeli zaliczymy kolejny szutrowy rajd, będziemy wiedzieli co zrobić.