Mini otwiera listę

śro, 14 lutego 2018 godz. 11:42:50 skomentuj rajdy
Tagi: Eureka Rally

Mini Eliego Evansa | Fot. MRF

49 załóg zgłosiło się na Eureka Rally, pierwszą rundę CAMS Australian Rally Championship (3-4 marca). Rajd bazuje w Ballarat, w stanie Wiktoria, 100 km na północny zachód od Melbourne. W ARC uzbierano dwadzieścia samochodów. Stawkę uzupełniają uczestnicy Victorian Rally Championship.

Urzędujący mistrz Australii, Nathan Quinn nie broni tytułu. Trzykrotny czempion ARC, Eli Evans naklei jedynkę na Mini AP4. Po zakończeniu kariery przez Glena Westona, nowym pilotem Evansa został Ben Searcy, który jeździł ze starszym bratem Eliego, Simonem, a także z Nathanem Quinnem czy Brendanem Reevesem.

Harry Bates, triumfator Eureka Rally 2017, pozostaje w Yarisie AP4. Molly Taylor, mistrzyni ARC 2016, nadal reprezentuje oficjalny zespół Subaru do Motorsport i pojedzie Imprezą WRX STI klasy P5. 29-latka z Sydney nie podała nazwiska pilota. Bill Hayes, który tworzył załogę z Molly od 2015 roku, wycofał się z teamu Subaru.

Trzecim samochodem AP4 w stawce będzie Peugeot 208 Adriana Coppina. Sponsorowany przez firmę telekomunikacyjną Octopus, Castrola i Autografikę, Coppin wraca do ARC po rocznej przerwie. Peugeota obsługuje Race Torque Engineering.

Fot. facebook.com/mentortyres