Rajd Śląska 2018 - Mikołaj Marczyk: Bardzo lubię startować na Śląsku

wto, 26 czerwca 2018 godz. 16:40:45 skomentuj rajdy

Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk już w najbliższy piątek rozpoczną rywalizację na trasach Rajdu Śląska, czwartej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Po ubiegłorocznych sukcesach odniesionych podczas pierwszej edycji Rajdu Śląska i przypieczętowaniu tytułu mistrzowskiego w klasie OPEN N, załoga ŠKODA Polska Motorsport powraca na tamtejsze odcinki specjalne po ośmiu miesiącach, aby ponownie powalczyć o czołowe lokaty i punkty do klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Po udanej oraz cennej w doświadczenia pierwszej części sezonu załoga rajdowej ŠKODY FABIA R5 nadal chce kontynuować dobrą passę rozważnej i szybkiej jazdy od startu do mety.

Mikołaj Marczyk, jako najmłodszy kierowca dysponujący samochodem klasy R5, stawi czoła wymagającym odcinkom specjalnym, które pokonywał już w ubiegłym sezonie, jak również podczas wcześniejszych startów w Rajdowych Mistrzostwach Śląska.

- Bardzo dobrze wspominam nasz zeszłoroczny występ w Rajdzie Śląska. Będę szczęśliwy, jeśli również w najbliższy weekend uda się nam dobrze rozpoznać trasę, a potem pojechać naszą ŠKODĄ FABIA R5 w taki sposób, jakiego sam od siebie wymagam. Wynik na mecie będzie wypadkową tych elementów. Liczę na to, że pojedziemy z czystą głową i spokojem, a dokąd nas to zaprowadzi – zobaczymy już w najbliższy weekend.  Bardzo lubię wracać na Śląsk – to właśnie na tych trasach stawiałem pierwsze kroki w mojej rajdowej karierze. 2 lata temu nawet w najśmielszych marzeniach nie spodziewałbym się takiego rozwoju mojej rajdowej przygody - powiedział Mikołaj Marczyk

- Chciałbym w najbliższy weekend pokazać się z dobrej strony. Cały zespół ŠKODA Polska Motorsport intensywnie przygotowuje się do nadchodzących wyzwań, które rozpoczniemy już w piątek. To właśnie wtedy zostaną rozegrane dwa widowiskowe i atrakcyjne dla kibiców odcinki Mikołów oraz Stadion Śląski, na które już teraz serdecznie wszystkich zapraszam. Trzymajcie za nas kciuki - dodał.

- W najbliższy weekend razem z Miko startujemy w Rajdzie Śląska. To w większości techniczne oesy, które pamiętam z rożnych rajdów- Wisły czy Barbórki Cieszyńskiej. Bardzo dobrze wspominam zeszłoroczną edycję tego rajdu, podczas, której walczyliśmy o tytuł mistrzów Polski w grupie Open N. Na trasie były tłumy kibiców. Ostatecznie to my stanęliśmy na najwyższym stopniu podium. Mam nadzieje, że tym razem będzie tak samo - powiedział Szymon Gospodarczyk.

Na starcie Rajdu Śląska pojawi się krajowa czołówka, dla której organizatorzy przygotowali 9 wymagających odcinków specjalnych o łącznej długości 112 kilometrów, w tym dwie widowiskowe i atrakcyjne dla kibiców próby Mikołów i Stadion Śląski.

Advertisement