Dayinsure Wales Rally GB 2018 - Mikkelsen wygrywa oes

sob, 6 października 2018 godz. 12:27:58 skomentuj rajdy

Andreas Mikkelsen | fot. Hyundai Motorsport

Andreas Mikkelsen perfekcyjnie wykorzystał swoją pozycję startową na trasach Rajdu Wielkiej Brytanii i zapisał na swoje konto pierwszy przejazd odcinka Gartheiniog. Norweg na 11-kilometrowym oesie był o 0,6 sekundy lepszy od Madsa Ostberga i o sekundę szybszy od Otta Tanaka.

- Nie było źle. Było bardziej sucho, niż się spodziewałem. W niektórych miejscach mogłem być szybszy, ale w innych byliśmy na granicy. Jestem zadowolony z tego odcinka - mówił Mikkelsen.

- Samochód reaguje na to, co robię. Nie jest perfekcyjnie, ale staram się zaadaptować na każdym odcinku. Czuję się coraz lepiej - komentował Ostberg.

- Było w porządku. Nie wiem dlaczego, ale brakuje mi mocy. Wszystko jest stabilnie i podwozie działa dobrze - podsumował Tanak.

Za oesowym podium sklasyfikowano Craiga Breena (+1,1), Jari-Matti Latvalę (+1,5), Haydena Paddona (+2,6) oraz Sebastiena Ogiera (+3,3). Kolejne miejsca wywalczyli Esapekka Lappi (+3,4), Thierry Neuville (+3,7) i Elfyn Evans (+4,6).

- Droga jest nieco wyślizgana, ale jestem zadowolony. Było naprawdę dobrze. Pojawia się słońce i mieliśmy dobrą zabawę - informował Breen.

- Starałem się bardzo mocno. Ogólnie to był dobry oes dla nas. Warunki się zmieniają - relacjonował Latvala.

- W wielu miejscach koła buksowały. Gdy droga jest twardsza, jest lepiej. Nie spodziewałem się takich warunków. Powinienem założyć komplet miękkich opon. Na 20 kilometrach każdy walczy o każdą sekundę - podsumował Paddon.

- Pierwszy odcinek był dobry. Mocno atakowałem, ale teraz nie jest tak przyczepnie, więc nie mogłem jechać tak szybko - tłumaczył Ogier.

- Po południu będę atakował. Wydaje mi się, że rano źle dobraliśmy opony, ponieważ przyczepność jest mniejsza niż się spodziewałem - mówił Neuville.

- Po wczorajszym dniu frustrujący jest powrót do maksymalnego ataku. Warunki na drodze sprawiają, że nie jest o to łatwo - mówił Evans.

W klasyfikacji generalnej Tanak ma za sobą Ogiera (+48,0), Latvalę (+51,3), Lappiego (+52,6), Breena (+54,5) i Ostberga (+1:09,1).
Kalle Rovanpera | fot. XPB
W WRC2 duet Skody Motorsport powiększył przewagę nad rywalami. Kalle Rovanpera ma 59,6 sekundy przewagi nad Pontusem Tidemandem, którego próbuje gonić Gus Greensmith (+1:30,3).

fot. Hyundai Motorsport/XPB