Rally of Turkey 2018 - Mikkelsen pierwszym liderem, Kajetanowicz z czwartym czasem

czw, 13 września 2018 godz. 19:44:53 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. TGR WRC

Andreas Mikkelsen, który jako jedyny kierowca w stawce WRC wyjechał z serwisu z pięcioma średnimi oponami, popisał się najlepszym czasem na dwukilometrowym oesie Turkey i został pierwszym liderem Rajdu Turcji. Pozostali kierowcy postawili na twarde komplety ogumienia.

- Nie mogłem doczekać się tego rajdu. Mam nadzieję, że teraz dopisze nam szczęście i zaliczymy dobry rajd. Tutaj było miło - mówił Mikkelsen.

Drugi czas na asfaltowym superoesie uzyskał Craig Breen (+2,5). Kierowca Citroena w pokonanym polu zostawił Otta Tanaka (+2,8) i Thierry'ego Neuville'a (+3,1). Taki sam czas jak lider mistrzostw świata uzyskał Kajetan Kajetanowicz, pierwszy lider WRC 2.

Kolejne pozycje wywalczyli Jan Kopecky (+3,5), Esapekka Lappi (+3,5) oraz Mads Ostberg (+3,9).

Czołową dziesiątkę zamknęli Jari-Matti Latvala (+4,0) i Elfyn Evans (+4,3). Drugą dziesiątkę otworzył Pontus Tidemand (+4,8). Dwunasty był Teemu Suninen (+5,3). Sebastien Ogier stracił 7,5 sekundy, 9,6 sekundy słabszy od najszybszego był Hayden Paddon.

Na jutro zaplanowano sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 146,84 km. Dzień rozpocznie się o 6:58 czasu polskiego.

fot. TGR WRC