Rally Italia Sardegna 2018 - Mikkelsen jest zadowolony

pią, 8 czerwca 2018 godz. 10:28:44 skomentuj rajdy

Andreas Mikkelsen

Odcinek Castelsardo 1, stanowiący trzeci oes Rajdu Sardynii, zaoferował kierowcom 14.37 km rywalizacji. Do harmonogramu powrócił po rocznej nieobecności.

Odcinek na początku jest wąski i techniczny przed przejściem z szutru na 4.60 kilometrze na sekcję asfaltową o długości 1.70km. Po serii dobić końcówka to kamienista wspinaczka.

Andreas Mikkelsen najlepiej poradził sobie na tej trasie. Drugi czas należał do Teemu Suninena (+0.8s).

- To był czysty odcinek, niektóre nowe sekcje były dość wąskie i trudne. Jak dotąd jestem zadowolony – powiedział Mikkelsen.

- To był dobry przejazd, ale jestem zawiedziony, nie mogę jechać na pierwszym i drugim biegu. W tym obszarze muszę poprawić swoja jazdę. Koncentruję się na kolejnym odcinku – mówił Suninen.

Ott Tanak między oesami wprowadził drobne poprawki w ustawieniach swojej Toyoty (+2.8s)

- Było bardziej sucho, więc chwilami zdarzało się też czyszczenie drogi – powiedział Ott Tanak. – Było trochę podsterowności, ale poprawiliśmy to.

Craig Breen poznawał nowy dla niego odcinek (+3.3s). Thierry Neuville był piąty (+4.3s), Haydden Paddon szósty (+6.4s), a Mads Ostberg po dobrym rozpoczęciu dnia tym razem siódmy (+7.9s).

- Nigdy wcześniej nie jechałem tego oesu, więc ważne było pokonanie go i nauka – powiedział Breen.

- Teraz bardziej cisnąłem. Na pierwszym było zdradliwie otwierając drogę, ponieważ były mokre miejsca. Teraz jechałem bardziej równo. Było bardziej sucho niż na poprzednim, ale pod koniec dość ślisko – powiedział Thierry Neuville.

- Miałem trochę problemów z balansem – przekazał Mads Ostberg. – Nie mogłem złapać rytmu. Sporo zmagałem się z samochodem w zakrętach.Na kolejnych pozycjach sklasyfikowano: Ogier (+9,1s), Evans (+11.5s), Latvala (+12.6s), Lappi (+15.4s).

- Spodziewałem się trochę czyszczenia drogi, choć pod koniec już tak nie było – komentował Sebastien Ogier.

- Jest ciężko, kiedy straci się tak dużo czasu. Oczywiście samochód nie jest w stu procentach sprawnym, więc musimy doprowadzić go do serwisu, rzeby wszystko sprawdzić – komentował Sebastien Ogier.

- Nie poszło nam dobrze – przyznał Latvala. – Było bardzo ślisko i nie mogłem złapać przyczepności. Chociaż dobrze sobie radziłem, czas nie jest zbyt dobry. To jest długi rajd i musimy o tym pamiętać.

- Na pierwszym odcinku mieliśmy kapcia, ale jechałem na tym. Teraz mamy tylko cztery opony – informował Lappi. – Jest dużo kamieni, więc musimy utrzymywać się na środku drogi.

Na drugie miejsce w rajdzie awansował Thierry Neuville. Jest 15.5s za Mikkelsenem. Na trzecią pozycję wskoczył Ott Tanak (+15.6s). Teemu Suninen jest czwarty (+18.6s). Na piątą pozycje spadł Mads Ostberg (+18.8s), ma 2.9s przewagi nad Ogierem i kolejne 2.4s nad Latvalą.

Na OS3 Rajdu Sardynii w WRC2 najszybszy był Hiroki Arai. Łukasz Pieniążek uzyskał ósmy czas (+11.6s). Kajetan Kajetanowicz był dwunasty (+1:00.1).